Terézvárosi értékbecslők a bíróság előtt

Négy terézvárosi ingatlanrészt értékelhetett alul 2003–2004-ben az akkori szocialista-liberális önkormányzatnak dolgozó két ingatlanbecslő, akik hűtlen kezelés bűnsegédjeként szerepelnek a Fővárosi Törvényszéken zajló perben.

2020. 11. 14. 7:59
Bíróságon érhet véget a balliberális képviselők ügye Forrás: Heol.hu
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tanúk kihallgatásával folytatódott a T. Zs. és társa ellen hűtlen kezelés bűntette miatt zajló büntetőper a Fővárosi Törvényszéken. A vád szerint a 2003–2004-es terézvárosi ingatlanpanamában érintett négy terézvárosi épületrészt a vádlottak alulbecsülték, a kár összesen 810 millió forint.

A vádlottak értékbecslőként dolgoztak, és hosszú időre visszanyúló munkakapcsolat fűzte őket Terézváros önkormányzatához. A vádbeli időszakban (két szocialista politikus – a szerző) az önkormányzat polgármestere (néhai Verók István – a szerző) és a vagyonügyekért felelős alpolgármestere (Fürst György – a szerző) a vagyonkezelési szabályok megsértésével, az egyes ingatlanok értéken alul történő elidegenítésére vonatkozó javaslatok előterjesztésével, majd a képviselő-testületi döntés során támogató szavazatukkal az ingatlanértékesítéseknél vagyoni hátrányt okoztak az önkormányzatnak. A két szocialista politikus az ingatlanok értékesítéséhez vette igénybe a vádlottak segítségét. Az értékbecslők szakmailag hibás, és ebből következően az érintett ingatlanok forgalmi értékét aránytalanul alacsonyan megállapító kalkulációkat készítettek. Az ügyészség a vádlottakat bűnsegédként elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével vádolja.

A vádban szereplő Anker köz 1–3. alatt egy helyiségcsoportra, valamint az Andrássy út 45. és az Oktogon tér 4. alatti irodára az elsőrendű vádlott, T. Zs. adta az értékbecslést, az igazságügyi szakértő szerint alulbecsülve a három ingatlanrész valós értékét, és ezzel bűnsegédként 690 millió forint kárt okozott az önkormányzatnak. A negyedik vádbeli ingatlanrészt, az Andrássy út 2. alatti épület földszintjét és a pincét értékelte alul a másodrendű vádlott, és ezzel bűnsegédként 120 millió forint kárt okozott az önkormányzatnak.

Az ügyészség szerint az értékbecslők alábecslése alapján az önkormányzat a piaci áron alul értékesítette a négy épületrészt, és ezzel összesen 810 millió forintos kárt okoztak.

Mint ahogy azt a Magyar Nemzet megírta, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) 2014-ben fejezte be vádemelési javaslattal a nyomozását a terézvárosi ingatlanpanama ügyében. A BRFK 12 ezer oldalnyi nyomozati iratot adott át a Fővárosi Főügyészségnek. Köztük a tíz ingatlant tartalmazó (Andrássy út 2., 21., 23., 35., 45., Munkácsy–Podmaniczky-háztömb, Liszt Ferenc tér 7., Anker köz 1–3., Oktogon tér 4., Dalszínház utca 2.) nyomozati iratanyagot. A mintegy 1,9 milliárd forint összegű vagyoni hátrány okozásával 24 főt gyanúsítottak, majd vádoltak meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.