Veszprém sem kér a mesekönyvbe bújtatott LMBTQ-propagandából

Csepel, Mezőkövesd és Nagykáta után egy újabb város mondhat nemet a gyermekeket célzó homoszexuális propagandára.

Forrás: VASARNAP.HU2020. 11. 12. 19:28
Kép a könyv borítójáról Forrás: Magyar Nemzet
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hamarosan a Veszprém önkormányzatához tartozó oktatási intézményekben is betilthatják a Meseország mindenkié című LMBTQ-mesekönyvet – tudta meg a Vasárnap.hu.

A Labrisz Leszbikus Egyesület által kiadott kötet betiltására vonatkozó indítványt Kovács Rajmund független önkormányzati képviselő terjesztette a veszprémi közgyűlés elé, amely azonban a veszélyhelyzet végéig nem ül össze. Ez azt jelenti, hogy a döntés joga Porga Gyula polgármester kezében van, aki saját hatáskörben határozhat az indítványról.

Kép a könyv borítójáról
Fotó: Magyar Nemzet

Amennyiben a fideszes politikus az „érzékenyítő” mesekönyv betiltása mellett dönt,

Csepel, Mezőkövesd, Diósd és Nagykáta után Veszprém lesz a negyedik magyar város, ahol a gyermekek védelmében nemet mondanak az erőszakosan terjeszkedő LMBTQ-propagandára.

 

Bukott ügy a gyerekmesékbe rejtett baloldali propaganda

– Addig nincs veszély, amíg a kelet-európai kormányok nem engedik, hogy a káros gondolatokat törvény védje – fogalmazott a V4NA-nak adott interjújában dr. Filip Furman szociológus. A szakértő rámutatott, hogy a gyerekkorban elhintett propaganda összezavarja a fiatal elmét és a bizonytalanság fegyverré válhat a baloldal kezében.

„A baloldal évek óta próbálja saját ideái szerint szocializálni a gyerekeket, de még az ő szavazóik sem nyitottak a nemváltoztató és homoszexuális tartalmakra”, jelentette ki Filip Furman szociológus, az Ordo Iuris jogi kutatóintézet Társadalomtudományi és Bioetikai Központjának igazgatója. A V4NA a gyermekek körében terjedő, sokszor gyermekmesék formájába öntött, azonban felismerhetően baloldali ideológiát terjesztő propagandaeszközökről kérdezte a szakértőt.

– A hagyományos családokban felnőtt gyerekek többé kevésbé immunisak a radikális baloldali gondolatokra – fogalmaz Furman. Rámutat, hogy sok esetben az olyan mesekönyvek, mint mondjuk a Bátor tündérmesék vagy az Antirasszista baba – melyekben az LMBT-ideológia vagy a rasszizmus témái köré csoportosulnak a történetek – egyébként is inkább a szülőket befolyásolják, akik az olvasott értékeket továbbadják majd gyermekeiknek.

Az ember életében megkülönböztetünk elsődleges és másodlagos szocializálódást – magyarázza Furman –, ebből elsődleges, ami a közvetlen hozzátartozókhoz köthető és ahol a gyermek az alapértékeket megtanulja. Ebben a stádiumban csak a szülők értékrendje befolyásolja a gyerekeket, ezért Kelet-Európában nem olyan erős a baloldali befolyás, mint nyugaton, mert ebben a térségben még sokkal erősebben jelen van a hagyományos családmodell és felfogás.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.