Ha baloldali a vezetés, ellenség a Fradi

Minden támogatást megvont a főváros és a IX. kerület is a Ferencvárosi Torna Clubtól. Kubatov Gábor elnök évértékelő interjújában úgy fogalmazott, remélte, hogy nem így lesz, de nem lepődött meg: ha a baloldal van uralmon, a Ferencvárost mindig ellenségnek tekinti.

Magyar Nemzet
2021. 01. 05. 13:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A koronavírus nagyon nehéz helyzetbe hozta a világ sportját, az olyan nagy és erős klubokat is megrázta, mint a Ferencváros. A Fradinak azonban még egy problémával szembe kellett néznie: azzal, hogy saját fenntartói megvonták tőle a támogatást.

– Önkormányzati és budapesti támogatásokat vesztettünk el, amelyek az előző város- és önkormányzati vezetés idején magától értetődőek voltak. Sosem csináltunk ebből nagy ügyet, de ennek a kerületnek és városnak jó hírét visszük szerte a világban. Ennek ellenére a kerület és a város minden támogatását megvonta, amit nagyon fájlalok. Mindig azt szerettem volna, hogy ez ne kerüljön a vita középpontjába, de megtörtént – fogalmazott Kubatov Gábor elnök évértékelő interjújában.

Hozzátette: a Gyurcsány Ferenc által irányított baloldal minden eszközt felhasznál arra, hogy állami projekteket szabotáljon el, cégeket, szervezeteket, klubokat hozzon nehéz helyzetbe. A Fradi esetében cinizmusuk azért megdöbbentő, mert döntésük több ezer élvonalbeli, illetve az utánpótlásban készülő sportoló sikereit, sportkarrierjét befolyásolja – ha nincs máshonnan segítség, akkor nagyon kedvezőtlen irányba. A klubelnök nem lepődött meg.

– Kollégáimmal beszélgettünk, hogy története során a Ferencváros milyen esetekben került bajba. Arra jutottunk, hogy mindig akkor, amikor a balliberálisok voltak kormányon – mondta.

Párhuzamos példaként említette meg, hogy a mostani önkormányzati választások után Egerben a vízilabda került volna bajba állami támogatás nélkül, Ózdon a futball, Érden a kézilabda.

A Ferencváros ennek ellenére jól állta a sarat az elmúlt évben: Európa-bajnoki aranyat hoztak haza a gyorskorcsolyázók, a vízilabdázók, utánpótlásban a férfi vívók. A jövőbe is rengeteg tervvel tekinthet a klub. A 2022-es kézilabda Európa-bajnokságra a kormány a kontinens egyik legmodernebb csarnokát építi fel. Ehhez igazították a Népligetbe tervezett sportkomplexum, a Fradiváros építését is.

– Jelenleg ezen a területen 3000 gyerek tud sportolni, ám ha kész lesz a Fradiváros, már 5000 gyereket tud majd befogadni, 14 szakosztálynak ad otthont. Nagyon fontos, hogy magas színvonalú és esztétikus infrastruktúra jöjjön létre, amiben a sportolók otthon érzik magukat. Ráadásul az önbizalmat is növeli, ha egy versenyző a felkészülései során ilyen hátteret kap. A Fradiváros olyan komplexum, amilyen nincs a világon. Ugyanakkor a tervezés során az olcsó és környezetbarát működtetés az elsődleges szempontok között van: zöldenergiát használunk majd, zöldtetőket alakítunk ki, parkot fejlesztünk. Egyszerre épül egy páratlan komplexum, és fejlődik a liget egy része – mondta Kubatov Gábor.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.