Magyarország megsértette a környezeti levegő minőségével kapcsolatos uniós jogi szabályokat

Kövér László kifejtette, miért problémás Ukrajna uniós tagsága
A házelnök Miskolcra látogatott.
Magyarország megsértette a környezeti levegő minőségével kapcsolatos uniós jogi szabályokat
– mondta ki szerdai ítéletében a luxemburgi székhelyű Európai Bíróság. Mint arra emlékeztettek, a pert indító Európai Bizottság korábban konkrétan azt rótta fel Magyarországnak, hogy egyrészt 2005. január 1-jétől Budapest térségében és a Sajó-völgyben, másrészt 2011. június 11-től (a 2014-es év kivételével) Pécs térségében – mindhárom érintett zóna esetében 2017-ig – rendszeresen és tartósan túllépte a PM10-részecskékre vonatkozó napi határértéket. (A PM azokat a mikroszkopikus méretű szilárd részecskéket és folyadékcseppeket jelenti, amelyeket a közlekedésből, fűtésből és más tevékenységekből kerülnek a levegőbe. A PM10-részecskék átmérője 10 mikrométer vagy annál kisebb. A szmog veszélyességét a PM10 és PM2,5 méretű részecskék számának napi átlagából következtetik – a szerk.)
Az uniós bírósági ítélet kimondja, hogy Magyarország egyrészt nem teljesítette arra vonatkozó kötelezettségét, hogy az ezen részecskékre vonatkozó napi határértéket a teljes területén tiszteletben tartsák, másrészt arra irányuló kötelezettségét sem, hogy e határértékek túllépésének időtartama a lehető legrövidebb legyen.
Luxemburg arra is felhívta a figyelmet, hogy bár Magyarország a perben a határokon átnyúló szennyezésnek az érintett zónák levegőminőségre gyakorolt jelentős hatására hivatkozott, a bíróság e körülmény figyelembevételével határozott.
Az Európai Bizottság környezetvédelmi biztosa még 2018-ban jelentette be, hogy hat tagállammal szemben (az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Olaszország, Románia, illetve Magyarország) az Európai Bíróság elé utalják az évek óta húzódó környezetvédelmi ügyet. A franciák, britek és németek esetében a nitrogén-dioxidra (NO2) vonatkozó határértékek be nem tartása, míg hazánk, az olaszok és a románok esetében a szálló por (PM10) tartósan magas szintje indokolta a döntést.
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség adatai szerint a szennyezett levegő miatti idő előtti halálozás nagy gondot jelent Európában. Évente közel félmillióra tehető az ilyen halálesetek száma a kontinensen (a briteket is számolva), ám egyes szakértők szerint a hivatalos adatoknál lényegesen nagyobb lehet a tényleges halálozási szám. Mindenesetre némileg biztató, hogy 1990 óta így is feleződhetett levegőszennyezettség miatti halálozások gyakorisága.
A házelnök Miskolcra látogatott.
Nem tartja fontosnak a gyerekek biztonságát az óvoda vezetése?
Egyes tagállamokban már készítik a 72 órás túlélőcsomagokat, de van, ahol az óvóhelykereső mobiltelefonos alkalmazás készül.
Több évtizedes probléma oldódik meg az előkészítő foglalkozásokkal.
Tovább romlik az idő a hétvégén
Liverpoolban nem szólhat a You’ll Never Walk Alone, hiába készül ünneplésre a város
„Bűnözők lökhették ki a vonatból" - klubtársa azonosította a magyar olimpiai bajnok holttestét
A rendőrség nyomozást indíthat Ruszin-Szendi Romulusz ellen
Rendkívüli közleményt adott ki a TV2 A Nagy Duettről
Megírták a németek: összefogott Amerika, Lengyelország és Magyarország – és ez nagyon nem tetszik nekik
Karácsony homoszexuális kifutófiúja most plakátkampánnyal gyalázza a kereszténységet
Mesterséges kómába helyezték az NBA-sztár fiát
Utcáról a lakásba költözött a hajléktalanság
Hont András beszállt az iszapbirkózásba, odacsapott Magyar Péternek
A vonatból lökhették ki a halálra gázolt magyar olimpiai bajnokot
Hogyan halt meg a valóságban Hunyadi János?
A házelnök Miskolcra látogatott.
Nem tartja fontosnak a gyerekek biztonságát az óvoda vezetése?
Egyes tagállamokban már készítik a 72 órás túlélőcsomagokat, de van, ahol az óvóhelykereső mobiltelefonos alkalmazás készül.
Több évtizedes probléma oldódik meg az előkészítő foglalkozásokkal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.