A magyar kormány budapesti építkezéseiről készített nemrég riportot a Deutsche Welle. A német közszolgálati médium

A Momentum elnöke nem adja fel, mégis indulna a választáson?
Nem mindenki lépne vissza 2026-ban.
A magyar kormány budapesti építkezéseiről készített nemrég riportot a Deutsche Welle. A német közszolgálati médium
a budai Várban zajló munkálatok és a Kossuth Lajos tér átépítése kapcsán igyekszik bizonyítani, hogy a magyar kormány szélsőségesen nacionalista,
értékei pedig szembemennek az Európai Unió által vallottakkal.
A riportban rögtön elhangzik, hogy a kormány „kisajátítja a város tulajdonában lévő ingatlanokat”, ami kapcsán V. Naszályi Mártát, az I. kerület ellenzéki polgármesterét szólítják meg, akit nagyon elkeserítenek az építkezések. A polgármester szerint a kormány rossz társadalmi üzenetet közvetít, ő pedig nem akarja az 1944-es állapotában látni a Várnegyedet. – Ez a kormány önkényes, diktatórikus, a társadalom érdekeivel szembemenő döntése volt – panaszkodik a politikus.
A folytatásban V. Naszályi „véletlenül” találkozik egy helyi lakossal, Wagner Tamással, akit szintén nagyon elszomorítanak a fejlemények. A férfi és a polgármester közösen sajnálkoznak, megállapítva, hogy már semmit sem lehet tenni a beruházások ellen. Wagner attól tart, hogy a környék hamarosan élhetetlenné válik a lakóknak, arról nem is beszélve, hogy az építkezések nagyon sokba kerülnek.
A budai Vár után a Kossuth („koszút”) téren folytatódik a szörnyülködés,
a tér a DW szerint ugyanis szinte majdnem úgy néz ki, mint 1944 márciusában. Ekkor a Hitlerrel szövetséges Horthy Miklós kormányozta hazánkat
– segít kontextusba helyezni a másodjára elhangzó évszámot a narrátor.
A következő megszólaló Ungváry Krisztián történész, aki arra mutat rá, hogy a Nemzeti vértanúk emlékművének első és második – utóbbi 2019-ben történt – felavatása között nagyon sok hasonlóságot lehet találni. A riport ezután Kövér László házelnök avatóbeszédét idézi, amelyben Kövér arról szól, hogy Magyarországot idegengyűlölőnek és homofóbnak tüntetik fel, amiért ragaszkodik a hagyományaihoz. Ungváry szerint Kövér beszédében egyenlőségjelet tesz a mai ellenzék és a terroristák közé, pedig a hasonló pártok Nyugat-Európában több helyen is kormányon vannak.
– Miért kellene Magyarországnak az Európai Unió tagjának lennie, amikor itt teljesen más elveket terjesztenek, mint amiket az Európai Unió képvisel?
– hangzanak a történész szavai német fordításban. Ungváry Krisztián egyebekben nem érti, Orbánék miért ragaszkodnak annyira az 1940-es évek emlékéhez, hiszen hazánk Horthy alatt súlyos csapást élt át, az 1944-es év pedig nem volt jó a magyar történelem szempontjából.
Ezt követően ismét a budai Várba ugrunk, ahol Wagner Tamás éppen egy olyan szomszédjával találkozik, aki megelégelte az Orbán-kormány budavári üzelmeit, és elköltözik. A férfi szerint ma már nem lehet tudni, mi történik az országban, ráadásul a felesége is zsidó: – Ha a zsidók akkoriban tudták volna, miért kell felszállniuk a vonatokra, akkor nem szálltak volna fel. Nem akar még egyszer ilyen vonatra szállni – magyarázza a férfi a riporternek.
A kamera követi őt az autójához, amelyben már látható is néhány doboz,
melyekre minden bizonnyal a költözés miatt van szükség; miközben a narrátor arról tájékoztatja a nézőket, hogy már több százezer magyar döntött hazájának elhagyása mellett, mert nem hajlandók elviselni az ország politikai átalakítását.
Mint ismeretes, a Deutsche Welle rövidesen magyar nyelvű anyagokat is készít majd. Peter Limbourg DW-főigazgató ennek kapcsán azt nyilatkozta: a céljuk a magyar média sokszínűségének javítása, amit tényekre alapuló tájékoztatással szeretnének elérni.
Az említett videót itt tekintheti meg:
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Borítókép: ifjabb Vastagh György A lovát elővezető csikós című szobra a budai Várban, az újjáépült Királyi Lovarda előtt. Fotó: MTI/Balaton József
Nem mindenki lépne vissza 2026-ban.
A Tisza Párt elnöke és Sándor Fegyir is Hollókőn járt húsvétkor.
A miniszterelnök politikai igazgatója, Orbán Balázs elmondta, a magyar szuverenitást ma kívülről és belülről is támadják.
Barna Judit: Az sem titok, hogy én álmodtam meg a Tűzoltó Teátrum nevét és részben a logóját is.
A baloldal mindig rárontott saját nemzetére, Magyar Péter sem különb náluk
Örömszavak a szenzációs magyar hokisiker után – Bálizs tízéves adósságot törlesztett!
Kitálalt társa a Házasság első látásra Maricájáról, ezért tűnt el a reality sztárja?
Vége a Momentumnak
Nincs kivétel, Szoboszlai Dominik csapata nem tarthatja meg a bajnoki kupát
Az AfD elnöke kiállt Putyin mellett, jöhet a fordulat Németországban
Megvan Gyurcsány Ferenc utódja
Forrnak az indulatok a kupadöntő előtt, a Fradi bosszúra készül
Ettől kiakadnak a balliberálisok: benyújtották az átláthatósági törvényjavaslatot
Détári Lajos új szerepben tűnt fel, és véleményt mondott Bognár Györgyről
Kubatov Gábor újra felhozta a börtönt, Bognár György reakciója olaj a tűzre
Így intézik el Brüsszelben, hogy Magyar Péternek ne kelljen lopásért bíróság elé állnia
Nem mindenki lépne vissza 2026-ban.
A Tisza Párt elnöke és Sándor Fegyir is Hollókőn járt húsvétkor.
A miniszterelnök politikai igazgatója, Orbán Balázs elmondta, a magyar szuverenitást ma kívülről és belülről is támadják.
Barna Judit: Az sem titok, hogy én álmodtam meg a Tűzoltó Teátrum nevét és részben a logóját is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.