Megvan, hogy ki szennyezi Biatorbágynál a Füzes-patakot

Biatorbágy polgármestere a Pest Megyei Főügyészséghez fordul annak érdekében, hogy megszűnjön a Füzes-patak szennyezése. A hatóság hosszú ideje vizsgálja a kérdést, de végül a bizonyítékot egy önkormányzat által megrendelt szakértői vizsgálat hozta meg.

Kerékgyártó György
Forrás: Völgyhíd TV, Facebook2021. 04. 24. 10:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hónapok óta húzódik Biatorbágyon annak a vizsgálata, hogy ki és hogyan juttat szennyező anyagot a Füzes-patakba, de végre megszületett az eredmény.

Azt, hogy a patakba szennyezés került, vizsgálatok nélkül sem volt nehéz feltételezni: a biatorbágyiak több alkalommal is kellemetlen szagot és a víz habzását észlelték. A jelenség az önkormányzatot is azonnali cselekvésre késztette. Tarjáni István polgármester a Völgyhíd TV-nek adott rövid interjújában elmondta, milyen vizsgálatokat végeztek.

– Januárban érte el a szennyezés azt a mértéket, hogy újra bejelentést tettünk a hatóságokhoz, konkrétan a katasztrófavédelemnek – mondta a polgármester.

A tájékoztatás szerint ekkor a katasztrófavédelem szakemberei a patak környezetét, illetve a pátyi szennyvíztelepet vizsgálták meg egy helyszíni bejárás során.

– Ennek a vizsgálatnak a jegyzőkönyvét nem kaptuk meg – árulta el Tarjáni István.

Március 30-án a katasztrófavédelem és a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság szakemberei újabb közös bejárást tartottak a telepen, és erre a vizsgálatra meghívták az önkormányzatot is. Vízmintát nem vettek, ám a jegyzőkönyvet megkapta a polgármester is.

– A katasztrófavédelem megállapította, hogy az üzemelési napló nem áll rendelkezésre a telepen, illetve hogy a telep terhelése nagyobb, mint amit fel tud dolgozni – idézte a polgármester a tényeket.

E tények ismeretében döntött úgy Tarjáni István, hogy az önkormányzat saját hatókörben megrendel egy vízmintavételt. Az erről készült jegyzőkönyv április közepére készült el, és megállapítja, hogy a szennyezés mértéke meghaladja az előírt határértéket.

– A szakértői vélemény ismeretében, jogi szakértőnkkel egyeztetve úgy döntöttem, hogy a Pest Megyei Főügyészséghez fordulunk, hogy a szennyezés minél előbb megszűnjön – közölte a városvezető.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.