Zsoldosok akartak betörni a Dunaferr épületébe

Toborzott zsoldoscsapattal akarta elfoglalni a Dunaferrt az ukrán kisebbségi tulajdonosi kör, állítja a vasmű többségi tulajdonosa. Szergej Taruta és a lánya a hírek szerint korábban több ukrajnai vállalatot is tisztázatlan körülmények között foglalt el.

Magyar Nemzet
Forrás: Blikk2021. 04. 17. 9:50
20210121 Dunaújváros Illusztráció A Dunai Vasmű főkapuja a Vasmű úton Fotó: Pesti Tamás PT Fejér Megyei Hírlap Fotó: Pesti Tamás/Fejér Megyei Hírlap
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az éjszaka zsoldoscsapattal akarta elfoglalni a Dunaferrt az ukrán kisebbségi tulajdonosi kör – írta a Blikk. A feltűnően sok, kopaszra borotvált, kimondottan militáns benyomást keltő férfiakból álló csapatot pénteken az esti órákban a hatóságok feltartóztatták – derül ki az ISD Dunaferr közleményéből.

A Dunaferr megköszönte a rendőri és állami szerveknek, Dunaújváros vezetésének, hogy megakadályozták az erőszakot és megvédték a várost, a dolgozókat és a vállalatot ettől „a Magyarországon példa nélküli, önkényes és agresszív csapat által végrehajtott támadástól”.

„Hatalmas köszönettel tartozunk minden egyes kollégánknak, akik helytállnak ebben a rendkívüli helyzetben is és jelenleg is biztosítják a gyárban a folyamatos termelést, amely a Dunaferr fennmaradásának kulcsa, mert az úgynevezett folyékony termelési fázis nem állhat le egyetlen pillanatra sem” – tette hozzá a gyár közleményében.

A Dunaferr információja szerint gyakorlatilag le akarták rohanni és jogalap nélkül akarták elfoglalni a vállalatot azok, akik az elmúlt hónapokban hamis meghatalmazásokkal és a járványhelyzet által előidézett jogi hézagokat kihasználva próbálták átvenni a cég irányítását. A támadók tervei és a kapukon kívül zajló események ellenére a vállalatnál most is zavartalan a termelés, a szakemberek a megszokott fegyelemmel végzik a munkát a kohóknál és más gyáregységekben is.

Szergej Gorkov, a Vnyesekonombank vezérigazgatója és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a dunaújvárosi ISD Dunaferr átépített nagyolvasztójának avatásán 2016. július 25-én. Fotó: MTI/Máthé Zoltán

A portál úgy tudja, a vasmű vezetése korábban már nem hivatalos csatornákon keresztül tájékoztatást kapott arról, hogy

a kisebbségi tulajdonosi kör Ukrajnában hasonló módszerekre építve foglalt el gyárakat.

A Dunaferr átvételén dolgozók között van Tatjana Taruta, akinek apja az ukrán sajtóban „üzleti sorozatgyilkosnak” is nevezett Szergej Taruta.

Taruta és lánya a hírek szerint több ukrajnai vállalatot is tisztázatlan körülmények között vett át és foglalt el.

Az ukrán sajtó portyázásnak minősíti az ehhez hasonló eseteket, amelyek során okirat-hamisításokkal, erőszakkal és megfélemlítéssel sikerült különböző gyárakat átvenniük Ukrajnában. Ma nyilvánvalóvá vált, hogy ezek a módszerek Magyarországon nem működnek, azokat a hatóságok nem tűrik el. Az Európai Unióban nem lehet erővel, erőszakkal, zsoldosokkal elfoglalni egy vállalatot.

A Dunaferr a továbbiakban is minden szükséges jogi és biztonsági lépést meg fog tenni, együttműködve a hatóságokkal, hogy ne válhasson egy minden jogi alapot nélkülöző csaló hálózat áldozatává az ország legnagyobb iparvállalata. A vasmű vezetése, együttműködve a hivatalos szervekkel, jelenleg is tájékozódik a kialakult helyzet kapcsán, írják a honlapjukon közzétett közleményben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.