Tízből hat pécsi ellenzi, hogy a baranyai megyeszékhely ad otthont az első vidéki melegfelvonulásnak
– derült ki a szocialistákhoz köthető Publicus Intézet kutatásából. A pécsi önkormányzat megbízásából készített reprezentatív közvélemény-kutatás eredményei szerint a város lakói alapvetően elfogadók a melegekkel, és a hétköznapi helyzetekben nem jelent problémát számukra más szexuális beállítottságú emberekkel találkozni. Többségük az azonos neműek regisztrált élettársi kapcsolatát is támogatja,
azt azonban már elutasítják, hogy a melegek egybekelhessenek, vagy hogy gyermeket fogadhassanak örökbe, sőt a megkérdezettek több mint fele úgy véli, hogy ártana Pécs megítélésének ha hasonló rendezvényt szerveznének a városba.
Mint ismert, a nagy felháborodást kiváltó eseményre első ízben még tavaly májusban került volna sor, viszont a koronavírus hazai megjelenését követően a szervezők lefújták az eseményt. Az első magyar vidéki LMBTQ-felvonulás ötletét akkor a helyiek sem fogadták kitörő örömmel, így
az Összefogás Pécsért Egyesület (ÖPE) már akkor tiltakozó petíciót indított, amelyet több mint 11 ezren írtak alá, remélve, hogy a Pécsi Pride ötletét egyszer és mindenkorra elfelejtik.
Idén a szervezők mégis összehoznák a többség által ellenzett felvonulást szeptember 18-án. Kérdés, hogy a baloldali városvezetés tud-e, és ha igen, akar-e tenni ez ellen valamit. A pécsiek többsége viszont úgy véli, az a helyes, ha a város vezetése távol marad a felvonulástól.