– A magyar gazdaság húzóágazata a turizmus, ám a járvány miatt sokat kellett küzdeniük a túlélésért, a magánszálláshelyek az összes tartalékukat felélték – közölte Potocskáné Kőrösi Anita, a Jobbik országgyűlési képviselője a napirend előtti felszólalásában. A jobbikos parlamenti politikus jelezte, hogy nem a kormányközeli szállodaoligarchákra gondolt, akik szerinte több tízmilliárdos támogatást kaptak.
Potocskáné úgy véli, hogy eközben a magánszolgáltatók magukra maradtak és semmilyen támogatást nem kaptak. A baloldali politikus arról is beszélt, hogy helyesli a kormány Kisfaludy programját, aminek célja a turizmus megsegítése, azonban szerinte a kormányközeli turisztikai szereplőknek jut a legnagyobb segítség. Szerinte ezt a baloldali pártok által támogatott kormány a jövőben felül fogja majd vizsgálni.
Továbbá a Jobbik képviselője úgy gondolja, hogy a kormány célja a turisztikai magánszektor bekebelezése.
Dömötör Csaba államtitkár a válaszában emlékeztette Potocskánét, hogy a kormány több támogatási lehetőséget is biztosított a turizmus szereplőinek, így a balliberális képviselő állítása nem fedi a valóságot.
– Adó- és járulékkedvezmények, bértámogatás, kedvezményes hitelkonstrukció, hitelmoratórium – sorolta az államtitkár, hogy milyen segítséget nyújtott a kormány.
– Kormányzati támogatást kapott tizennégyezer szálláshely, 600 panzió újult meg és annyi strand, mint előtte soha
– húzta alá Dömötör Csaba.
Továbbá a kormánypárti politikus elmondta, hogy egy új minősítési rendszer megalkotásával a cél, hogy átlátható viszonyrendszerek jöjjenek létre a turisztikai szektorban, amivel a vendégek pontos képet kaphatnak a szállásokról.
– A turizmus lassan eléri a járvány előtti szintet, amit az is bizonyít, hogy idén nyáron 35 százalékkal nagyobb volt a vendégéjszakák száma, mint tavaly, míg a szálláshelyek árbevétele 41 százalékkal növekedett 2020 nyarához képest. A hazai turisztikai szolgáltatók számíthatnak ezután is a kormány segítségére
– rögzítette az államtitkár.
Borítókép: MTI/Kovács Attila