Az Alliance for the Common Good (ACG), vagyis Szövetség a Közjóért elnevezésű, újonnan létrejött nemzetközi szervezet fő célja, hogy a keresztény–konzervatív erők megmenthessék a civilizáció fennmaradását jelentő Európát.
Az új szervezetnek nemcsak szimbolikus, de gyakorlati jelentősége is van. A közös konferenciák, publikációk, tudományos projektek mellett a részt vevő szervezetek valódi segítséget nyújtanak egymásnak az Európáért való küzdelemben.
Szánthó Miklós kedden, a Szövetség a Közjóért szervezet létrejöttét bejelentő sajtótájékoztatón úgy fogalmazott:
azért van szükség küzdelemre, mert egy új ideológiai hidegháború korát éljük. Jól látható és érzékelhető Európában, hogy az Isten, család, haza gondolata átfogó támadás alatt áll, a szuverenista, hagyományelvű erők állnak szemben a globalista erőkkel, miközben Európa megtagadja azt a múltat, amelyből jóléte és gazdagsága fakad.
Az Alapjogokért Központ igazgatója, aki egyben az új szervezet alelnöke is, hangsúlyozta: az öt ország most létrejött szövetségét nevezhetjük keresztény reneszánsznak vagy konzervatív ellenforradalomnak, de a lényege, hogy
kiálljunk egymás mellett a nemzetközi porondon is.
A keresztény–konzervatív erők összefogásának példájaként említette, hogy az Európai Unió nem tudott rákényszeríteni minden tagállamot a kiskapukat tartalmazó isztambuli egyezmény elfogadására.
Az igazgató azt is elmondta, hogy Nyugaton sok helyen győzelemre jutott a marxizmus egy modern formája, a neomarxizmus, ennek következménye, hogy a Nyugat beleőrült az identitáspolitikába, miközben az új tanok a haladásnak nevezett zsákutcába vezetik őket.
– Sok nyugat-európai országban a jobbközép, magukat kereszténydemokratának hívó pártok először mindent feladtak a hatalomért, majd magát a hatalmat is elvesztették – tette hozzá.
Szánthó Miklós levonta a következtetést:
ami az igazi Európából megmaradt, az itt van Közép-Európában, ennek a megőrzéséért fog tenni a jelenleg öt ország intézeteiből álló szervezet, és várják mindazon szervezetek jelentkezését és csatlakozását, akik elég bátrak szembeszállni az érzékenyítéspolitikával – fogalmazott.
Karolina Pawłowska, a lengyel Ordo Iuris szervezet igazgatója, akit az ACG elnökévé választottak, beszédében kifejtette: a közös cél egy koalíció létrehozása a valódi értékek, a szuverenitás, az akadémiai szabadság védelmében. Mint mondta, a határokon túl is cselekedni kell, a radikális ideológia képviselői már évek óta fellépnek, amelynek legfőbb eszközei nemzetközi szervezetek, akik sajnos hatékonynak bizonyultak.
– Eljött az idő határozottan szembeszállni az emberi jogok relativizálásával szemben
– jelentette ki Karolina Pawłowska. Hozzátette: nem engedhetjük, hogy az emberi jogok fogalmát manipulálják, politikai eszközként használják. A társadalom nem egy felülről irányítható szervezet, a szubszidiaritás és arányosság, valamint a szolidaritás elve alapján kell működnie a felette álló szerveknek és szervezeteknek.
– Mától kezdve a hangunk sokkal erősebb lesz, hallhatóvá tesszük a civil társadalom hangját
– hangsúlyozta az igazgató.
A sajtótájékoztatót követően aláírták az ACG alapító okiratát. A hálózathoz az Alapjogokért Központon és az Ordo Iurison kívül csatlakozott a cseh Szövetség a Családért, az olasz Nacion Futura és a szlovák Emberjogi és Családpolitikai Intézet.
Borítókép: Alapjogokért Központ