Völner Pál: 2006-ban Brüsszel hallgatott

Az államtitkár szerint a LIBE bizottság egy konkrét ügyet nem tudott mondani, ami 2010 óta a jogállamiság csorbulását jelentette volna.

Magyar Nemzet
2021. 10. 04. 14:07
VÖLNER Pál
Budapest, 2020. május 5. Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára szólal fel napirend előtt az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. május 5-én. MTI/Illyés Tibor Fotó: Illyés Tibor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A múlt héten Budapestre látogatott az Európai Parlament LIBE bizottsága, hogy nyomást helyezzen Magyarországra 

– rögzítette Dunai Mónika, a Fidesz országgyűlési képviselője a napirend előtti felszólalásában.

A kormánypárti politikus szerint az EU nem hajlandó elfogadni, hogy a magyar kormány nemet mond az LMBTQ-érzékenyítésre és a migránsok befogadására. – A támadások a gyermekvédelmi törvény júniusi elfogadása után lángoltak fel ismét – emlékeztetett Dunai, hozzátéve: ehhez a hazai baloldal is asszisztált.

– A FIDESZ-–KDNP álláspontja világos: meg kell védeni a gyerekeket a homoszexuális propagandától 

– húzta alá a képviselő, aki emlékeztetett, hogy néhány hónap múlva a magyar emberek népszavazáson mondhatják el erről a témáról a véleményüket.

Mint Dunai Mónika elmondta, a LIBE delegációja egyetlen konkrét példát sem tudott felhozni arra, hogy miként sérült a jogállam Magyarországon, ennek ellenére a Soros-hálózat és a baloldal már előre megírta az ítéletet. 

– Szégyenteljes az az összeférhetetlenség, hogy a delegációnak tagja volt egy magyar EP-képviselő, Donáth Anna is, akinek egyetlen fontos feladata, hogy Brüsszelben a hazáját becsmérelje és támadja

– hangsúlyozta a fideszes politikus, aki szerint a jogállamiság kérdése csak ürügy, mivel a LIBE bizottság azért jött Magyarországra, hogy a baloldal kampányát segítse.

– Ha összehasonlítjuk a balliberális kormányok idején történteket és a 2010 utáni időszakot, akkor érthető a LIBE delegációjának nézőpontja, mivel a baloldal minden kérdésben engedett Brüsszel nyomásának, viszont 2010 óta a kormány kiáll a hazai érdekekért

– válaszolta Völner Pál, az igazságügyi minisztérium államtitkára.

A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy 2006-ban Gyurcsány Ferenc a saját népe ellen vezényelte ki a rendőröket az utcára, ám akkor a „bölcs Nyugat” és Brüsszel hallgatott, nem járt itt sem a LIBE bizottság, sem más szervezet, amely ezt szóvá tette volna. 

– Milyen uniós dokumentum rögzíti azt, hogy a delegációnak bármilyen jogköre lenne Magyarországgal szemben? 

– tette fel  kérdést Völner, aki szintén elmondta, hogy az Európai Parlament szervezete egyetlen konkrét ügyet nem tudott mondani, ami a jogállamiság csorbulását jelentette volna.

Végül az államtitkár emlékeztetett, hogy Donáth Anna, a bizottság magyar tagja is elismerte, hogy a kormánypártok helyesen cselekedtek, amikor az emberek védelme érdekében tavaly tavasszal bevezették a veszélyhelyzetet és a rendkívüli jogrendet.

Borítókép: MTI/Illyés Tibor

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.