A Terrorelhárítási Központ (TEK) egyik beavatkozó egységének segítségével elfogták a rendőrök a Csepel-szigeti hírhedt Koszi-klán fegyházban ülő vezetőinek egyik rokonát, Sz. Tamást, akit le is tartóztatott az illetékes nyomozási bíró. A éjszakai körökben terjedő hírt megerősítették rendőri forrásaink.
Szigetszentmiklóson járva kaphattunk képet a történtekről.
Szirénázó rendőrautók és hangosbeszélő hangja zavarta fel a szigetszentmiklósi Honfoglalás utca lakóinak álmát január 22-én késő este. Nemcsak a helyi lakosok előtt, hanem széles körben, elsősorban az éjszakai életben és a Csepel-szigeten élők körében ismert, hogy ha szirénák hangja szólal meg Szigetszentmiklóson, akkor nagy valószínűséggel a mintegy évtizede a rendőrségi és bírósági tudósításokból közismertté vált Sz. család lehet a rendőrség ügyfele. Mint ahogy az január 22-én is történt, amikor
a bizonyos körökben a helyi „maffiafőnöknek” mondott Sz. Tamásért érkezett a TEK kommandója és a Pest megyei nyomozók.
Sz. Tamásról és testvéréről, Dánielről úgy beszélnek az éjszakában, mint a helyi alvilág urairól. Hogy így van-e, azt a város lakói névvel nem merik elmondani. Az tény, hogy a testvérek már összeütköztek a törvénnyel.
Zsarolás, önbíráskodás, testi sértés, védelmi pénzek szedése – széles a repertoár. Forrásaink szerint Sz. Tamás ezúttal is hasonló bűncselekmények miatt hívta fel magára a rendőrség és a TEK munkatársainak figyelmét.
Az elfogásnak órák alatt híre ment a városban, illetve az egész Csepel-szigeten, majd Pest megyében és a fővárosban is. Érthető a nagy érdeklődés, hiszen az Sz. testvéreket rokoni szálak kötik a korábban „Koszi-klánként” hírhedtté vált szervezett bűnözői csoport vezető tagjaihoz, akik jelenleg jogerős büntetésüket töltik emberölés és más bűncselekmények miatt.
Mit kell tudni a Koszi-klánról?
A szervezet egyik vezetőjét, Sz. Istvánt nevezték el Koszi Pistának még középiskolás korában, így ragadt rá később az általa vezetett szervezett bűnözői csoportra a Koszi-klán elnevezés. Még 2012-ben ítélték el jogerősen a vezetőket és a klán tagjait, mintegy negyven főt bűnszervezetben elkövetett emberölésért, rablásért, zsarolásért, illetve lopásért és más bűncselekmények miatt. A bűnbanda tagjaihoz köthető több bankrablás, a diósdi kettős gyilkosság, de ők voltak azok, akik több százmillió forinttal károsították meg a Mol százhalombattai finomítóját is. Koszi Pista és testvére, Miklós is 18 év fegyházat kapott. K. Ferencre, a diósdi kettős gyilkosság elkövetőjére életfogytiglani fegyházbüntetést róttak ki azzal a kitétellel, hogy legkorábban 35 év letöltése után vizsgálható meg feltételes szabadlábra kerülése.
Borítókép: illusztráció (Fotó: Beliczay László)