Judit saját élményeire alapozva nyitotta meg 2007-ben a Szülők Háza kapuit. A SOTE I. számú Nőgyógyászati Klinikáján családgondozóként dolgozott még akkor, amikor felismerte a problémát, hogy mennyire hiányzik a kismamáknak egy hely, ahova el tudnak menni, illetve a közösség – olvasható a közleményben.
A Szülők Háza nem csupán egy játszóház: a szülőket a gyerekekkel együtt fogadják, és egy kidolgozott módszer alapján foglalkoznak velük. A szülőknek segítenek abban, hogyan váljanak még összetartóbb családdá.
Judit látta, hogy sok kismama elveszik az információrengetegben, elsősorban nekik próbált segítséget nyújtani szakavatott kollégái segítségével, miközben vigyáznak a gyermekekre is.
Judit rendszerének lényege, hogy rugalmasan vannak nyitva, alkalmazkodva a szülők igényeihez, úgy működnek, mint egy nagy család.
Mára a program családi bölcsődék létesítésével bővült, amelyek a pandémia miatti bezárások alatt is különleges módszerrel működtek tovább, köszönhetően a Digibölcsi program létrehozásának – olvasható a közleményben.
A Szülők Háza több mint 15 éve indult el Gazdagrétről. Regős Judit alapító, eredeti célja a szülők segítése volt, valamint azoknak a családoknak a támogatása, akik nem tudnának megfizetni egy ilyen szolgáltatást. Létrehozott egy helyet, ahol a gyerekek nem csupán játszhatnak, hanem emellett a szüleik is kikapcsolódhatnak. A Szülők Házáról bővebben a https://szulokhaza.hu/ oldalon olvashatnak.
A Tegyél Jót jótékonysági program keretében önkéntes családok, vállalatok segítségével élménynapokat szerveznek állami gondozott gyermekeknek egész évben. A program legfontosabb eleme az együtt töltött idő. Lehetőséget teremtenek arra, hogy a gyermekotthonokban élő gyerekek is megismerhessék, hogy milyen családban élni. Regős Judit több évig dolgozott a módszertanon, és azóta is azon fáradozik, hogy több helyre eljusson a program, ezért építi a hálózatot.
A közlemény szerint a Szülők Háza, illetve Regős Judit számos elismerést kapott, többek között a Családbarát Médiáért Díjat, az Eurofound Best Practice, a Vodafone Főállású Angyal, a Családbarát Munkahely és a Pro Families – a családokért díjakat.
Jelenleg három családi központban, hét családi bölcsődében tudják a családok igénybe venni a Szülők Háza szolgáltatásait Budapesten, Győrben és Érden. Az idei évben további három központtal és kilenc családi bölcsődével bővül a hálózat partnerekkel együttműködve, akik a Szülők Háza programot viszik tovább. Valamint remélik, hogy ebben az évben nemzetközi partnereiknek is tudnak segíteni, hogy megnyissák saját Szülők Házájukat – hívja fel a figyelmet a közlemény.
Borítókép: Illusztráció. (Fotó: Szülők Háza Facebook-oldala)