Három héttel a börtönből való távozása után továbbra sincs döntés az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása és emberölésre való felbujtás bűntett elkövetésével gyanúsított Posta Imre újbóli letartóztatásáról. Mint azt megírtuk, tavaly ősszel a Terrorelhárítási Központ egyik felszámolóegysége és rendőrök fogták el Postát és két másik társát. A harmincnapos letartóztatást 2021. szeptember 27-én rendelték el, amit egyszer három hónappal meghosszabbítottak. Ez járt le január 27-én.
Az ügyben vizsgálatot folytató Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) a letartóztatás két hónappal történő meghosszabbítását indítványozta, mondván, továbbra is fennáll a szökés, az összebeszélés, a tanúk befolyásolásának, valamint a bizonyítékok eltüntetésének a veszélye.
Bizonyítottság esetén az ilyen jellegű bűnt elkövetőre akár húsz év is kiszabható, így a várható büntetés mértéke is indokolná a legsúlyosabb kényszerintézkedést Posta ellen.
Az illetékes nyomozási bíró alapjában véve egyetértett a nyomozó ügyészekkel, hiszen szerinte a társai befolyásolása, a szökés és a bűnismétlés veszélye továbbra is fennáll, ám a nyomozás előrehaladtával ezek súlya – többek között a terhelt együttműködése miatt – jelentős mértékben csökkent, így megszüntette Posta Imre letartóztatását. Ugyanakkor elrendelte a terhelt bűnügyi felügyeletét a feleségével közös vidéki házban. Az ellenőrzést bokára helyezett nyomkövető eszközzel oldja meg a rendőrség.
A vizsgálóbíró a magyar kriminalisztikában eddig egyedülálló döntést is hozott, amikor megtiltotta Postának az internetes közösségi oldalak használatát, különös tekintettel Facebook-oldalára és a blogjára, mivel a megalapozott gyanú szerinti bűncselekményeket ott követte el.
Az internetről való eltiltást ugyanúgy a rendőrségnek kell ellenőriznie, mint a nyomkövető segítségével Posta mindenkori helyzetét.
A letartóztatás megváltoztatása, a bűnügyi felügyelet elrendelése ellen a KNYF azonnal fellebbezett, ám a nyomozási bíró a jelek szerint még mindig nem döntött. A nyomozó ügyészek szerdán még nem kaptak semmilyen értesítést a Fővárosi Törvényszéktől. Az illetékes bíró egyébként a nyomozati iratok alapján dönt, és amennyiben elutasítja a KNYF fellebbezését, Posta Imre maradhat otthonában, nem kell visszamennie a rácsok mögé.
Az egykori katonai, majd büntetés-végrehajtási, illetve rendőrségi pszichológust és három társát megalapozottan gyanúsítják azzal, hogy halállistát készítettek, amelyen egy sor vezető politikus, köztük a miniszterelnök, valamint közéleti szereplők voltak.
A megalapozott gyanú szerint Posta Imre a halállistán lévők névsorának ismertetése után híveit a nevezettek kivégzésére buzdította.
Minderről videófelvétel készült, amit feltettek a YouTube-csatornájukra. Forrásaink szerint ennyire egyértelmű és akár a leendő bírósági eljárásban perdöntő bizonyítékkal még a nyomozó ügyészek sem találkoztak.