Már közel egy évtizede működteti példaértékű modellprogramját a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet a Somogy megyei Kastélyosdombón. A felzárkóztatási program első elemeként a településen található egykori kastélyban létrehoztak egy átmeneti otthont, ahol valódi esélyt nyújtanak a családoknak az újrakezdésre. A program keretében a segélyszervezet megoldást kínál a családok lakhatási problémájára, a szülőket visszavezeti a munka világába, valamint segítséget nyújt a családoknak a hozott hátrányaik leküzdésében is.
A kastélyosdombói modell mára egyedülálló térségfejlesztési programmá nőtte ki magát, a rendszeres közösségi és fejlesztő programjaikra az egész térségből érkeznek gyermekek és családok.
A program hosszú távú célja a helyi közösség építése és edukációja, hogy a nehézségek és problémák megoldása összefogással, egymást támogatva valósulhasson meg a mindennapokban. A kezdeményezés sikerét mutatja, hogy mára a segélyszervezet több kiemelt, munkahelyteremtő szociális vállalkozást működtet a településen, aminek köszönhetően Kastélyosdombó legnagyobb munkáltatójává vált az egykori uradalmi birtokon működő komplexum. A támogatás formája, az egykori magtár épületének és környezetének a felújítása egyébként egybevág a BDPST Group filozófiájával is, amely a kulturális örökségünk szerves részét képző építészeti és kulturális értékek megőrzésére és megmentésére irányul.
A modellprogram újabb mérföldköveként a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet most egy egyedülálló térségfejlesztési központ létrehozását tervezi Kastélyosdombón, amely tovább erősítheti a helyi közösséget. A település centrumában elhelyezkedő több mint nyolcszáz négyzetméter alapterületű egykori magtár épületének és környezetének felújításával megalkotott központ a társasági élet „székháza” lehet majd, otthont adva a térségben élő gazdák szakmai fórumainak, találkozóinak, egyben helyi termelői piac színtere lehet, de alkalmas helyszínként szolgálhat közösségi eseményekhez is. A megújult épületben létrejövő turisztikai szálláshelyek pedig hozzájárulhatnak a térségfejlesztési program hosszú távú fenntarthatóságához és sikereihez.