Gyöngyösi Márton jelöltsége a Jobbik vezetésére azt támasztja alá, hogy a párt nem változott, még akkor sem, ha az elmúlt években mérsékeltebb irányt vett – mondta lapunknak Köves Slomó. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezetője annak kapcsán nyilatkozott, hogy a zsidó származású országgyűlési képviselők listázását korábban szorgalmazó Gyöngyösi most a Jobbik elnöke lenne. Az EMIH vezető rabbija úgy fogalmazott, a Jobbikkal kapcsolatban évek óta nem változott az álláspontjuk.
A Jobbik név maga olyan folytonosságot fejez ki a párt történetének nyíltan rasszista és antiszemita megnyilvánulásokban gazdag éveivel, ami hitelteleníti a párt utóbbi időben vitt mérsékelt irányvonalát. Ezt az álláspontot támasztja alá Gyöngyösi Márton jelöltsége is – mondta Köves Slomó.
Emlékezetes, Gyöngyösi 2012-ben, a Jobbik frakciójának tagjaként egy országgyűlési felszólalásában a gázai konfliktus kapcsán úgy fogalmazott: „itt lenne az ideje annak, hogy felmérjük azt, hogy az itt élő, és különösen a magyar országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára. Úgy gondolom, hogy adósai egy ilyen felméréssel Magyarországnak”.
Az ominózus felszólalás előtt pár hónappal egyébként a szocialista Mesterházi Attila és Steiner Pál a nemzetiszocialista rendszer bűneinek tagadása miatt feljelentette Gyöngyösi Mártont, aki akkor a parlament külügyi bizottságának jobbikos alelnöke volt. Gyöngyösi ugyanis a The Jewish Chronicle című folyóiratnak adott nyilatkozatában megkérdőjelezte a holokauszt magyarországi áldozatainak a számát, azt a tényt, hogy több százezer magyar állampolgárt zsidó származása miatt gyilkoltak meg, illetve deportáltak a második világháború alatt.
A Jobbik jelenlegi EP-képviselője Földi István és Ander Balázs mellett elindul a Jobbik elnöki posztjáért, a párt július 2-án tartja tisztújító kongresszusát.
Borítókép: Gyöngyösi Márton (Fotó: Magyar Nemzet/Havran Zoltán)