Felmentette a Jobbik etikai bizottsága Potocskánét

A testület határozatával Jakab Péter egyértelműen alulmaradt az őt megpuccsoló Potocskáné Kőrösi Anitával szemben.

2022. 06. 24. 13:19
POTOCSKÁNÉ KÕRÖSI Anita; Z. KÁRPÁT Dániel; JAKAB Péter
Budapest, 2020. január 25. Jakab Péter frakcióvezetõ, a Jobbik újonnan megválasztott elnöke (k) beszél a párt budapesti tisztújító kongresszusát követõ sajtótájékoztatón a Dürer Rendezvényházban 2020. január 25-én. Mellette Z. Kárpát Dániel és Potocskáné Kõrösi Anita alelnök. MTI/Soós Lajos Fotó: Soós Lajos
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jakab Péter minden igyekezete ellenére a Jobbik fegyelmi és etikai bizottsága felmentette Potocskáné Kőrösi Anitát a bukott pártelnök által benyújtott indítványban szereplő vádpontok alól. Ismert, Jakab, azután, hogy elnökhelyettese többedmagával puccsszerűen megvonta Molnár Enikő, Jakab Péter akkori kabinetfőnökének jogköreit, a volt pártelnök közösségi oldalán azt állította: Potocskáné „elnöki jogkört ragad magához, semmibe veszi a törvényeket, és mint elefánt a porcelánboltban, elkezd törni-zúzni. Elnökhelyettesként többek között utasítja a Jobbik pártalapítványát olyan kifizetések végrehajtására, amelyek anyagilag csődbe vinnék az alapítványt. Kész, vége, nincs tovább. Vagy épp engem, mint frakcióvezetőt megkerülve utasítja a hivatalomat szerződések megkötésére mindenféle jogkör nélkül”.

A fentiek miatt Jakab úgy döntött, „elnöki kötelességemnél fogva, őrködve a párt törvényes működése felett, feljelentést teszek hűtlen kezelés, illetve hanyag kezelés kísérlete miatt, egyúttal a párt etikai bizottságánál kezdeményezem Potocskáné Kőrösi Anita kizárását a Jobbikból”. Nos, azóta kiderült, a bukott elnök nem tett rendőrségi feljelentést, a Jobbik etikai bizottsága pedig „egyhangúlag úgy döntött, hogy a panasz tárgyává tett cselekmények nem minősülnek etikai vagy fegyelmi vétségnek, így a bizottság az eljárás megszüntetéséről döntött”. Közleményükben hozzátették, „bár az etikai bizottságnak nincsen hatásköre büntetőjogi kérdésekben döntést hozni, de jogi véleménye szerint az eljárás alá vont elnökhelyettes semmilyen bűncselekményt nem követett el az eljárásával, ilyenre utaló körülmények nem merültek fel”.

A testület határozatával Jakab Péter egyértelműen alulmaradt az őt megpuccsoló Potocskáné Kőrösi Anitával szemben.

Azután pár órával, hogy Jakab Péter a párt bizottságához fordult, a Jobbik dunakeszi önkormányzati képviselője a volt pártelnök ellen kezdeményezett etikai eljárást. Varga Zoltán Péter döntését azzal indokolta: „igaz, hogy a Jakab Péter által állítottakat ki kell vizsgálni, de éppen a pártelnök állt ki korábban amellett, hogy a párt belső életét, konfliktusait nem az ország nyilvánossága előtt kell folytatni. Az a tény ugyanakkor, hogy a párt elnöke és frakcióvezetője a viták belső megbeszélése helyett, senkivel sem egyeztetve, jogi bizonyság nélkül, nyilvánosan vádolja meg a párt második emberét, a személyektől és az állítottak esetleges valóságtartalmától függetlenül elfogadhatatlan, és tisztában vagyok vele – hisz a rendelkezések javarészét az elmúlt közel húsz évben éppen én szerkesztettem –, hogy súlyosan sérti a Jobbik alapszabályát, valamint etikai és fegyelmi szabályzatát.

Hogy ez az etikai vizsgálat hol tart, nem tudni, de tekintettel arra, hogy a két bejelentés ugyanazon a napon született, talán hamarosan az is kiderül, vétkes-e Jakab Péter?

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.