„Az intézmény történeti fényképek gyűjteményében megtalálható legrégebbi rendszámos felvételen egy postai célokra használt Csonka-féle gépkocsi látható 1908-ból. A jármű még folyószámos táblát kapott, amelyeket 1910 után váltottak fel az új rendszer szerint kiosztott rendszámokkal” – hangsúlyozta az államtitkár.
Vitézy Dávid hozzátette, hogy „a válogatásban leggyakrabban római számos jelzések tűnnek fel, és az ezekkel felszerelt autók mind budapestiek.”
„Az egyetlen B betűs pedig Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyei, a viharvert fotón Benz, Berliet, Daimler személygépkocsik állnak a Royal Automobile Garage-ban.”
– tette hozzá a Technológiai és Ipari Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára.
A 2022. július elsejétől forgalomba helyezett gépjárművek már újfajta rendszámtáblákat kapnak. A hatósági jelzés a latin ábécé szerinti két magánhangzóból vagy két mássalhangzóból – kivéve a cs, gy, ly, ny, sz, ty, zs betűkombinációkat –, majd újabb két betűjelből, végül három számjegyből áll. A rendszámtáblákon új elemként jelenik meg Magyarország címere, mellette az európai zászlót jelképező kék mezőben tizenkét sárga csillag látható fehér H betű jelzéssel
– zárta bejegyzését Vitézy Dávid.
Az eredeti Facebook-bejegyzés ITT olvasható.
Borítókép: Így mutattak a legelső típusú magyar rendszámok a XX. században (Forrás: Facebook/Vitézy Dávid)