A baloldal 2010-es csúfos választási veresége óta gyakorlatilag minden közéleti megmozdulásra és demonstrációra rátelepedett, több esetben fiatalokat használva üzeneteik közvetítésére. Az utóbbi egy évtizedben számos demonstrációról derült ki, hogy azt külföldi, Soros Györgyhöz köthető szervezetek is támogatták, amelyek a baloldal által felhasznált fiatalokkal is kapcsolatban álltak.
Korai kezdet
Talán sokan emlékeznek még az Egymillióan a magyar sajtószabadságért tüntetés („Milla-tüntetés”) arcára, Karsay Dorottyára. Karsay többek között a Nem tetszik a rendszer! című dal szerzője és előadója volt, a baloldali sajtó emberi jogi aktivistaként hivatkozott rá. Az ELTE mellett a CEU-n és University of California egyetemen tanult. 2010-ben Outstanding Academic Achievement Award díjat kapott, több Soros-szervezet, például az Amnesty International és a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület munkatársa is volt.
Az Egymillióan a magyar sajtószabadságért nevű „civil” kezdeményezést Karsay azért tartotta jónak, mert mint mondta, „a csoportnak nincsenek közvetlen politikai ambíciói”. A 2010. december 20-i, sajtószabadságért tartott „diáktüntetés” volt az első olyan megmozdulás, amely a 2010-ben bevezetett médiatörvény-változtatások ellen tiltakozott.
Hozzájuk köthető az alternatív köztársaságielnök-választás, Bajnai Gordon pedig a 2012. október 23-i millás tüntetésen jelentette be az Együtt 2014 nevű választási mozgalom létrejöttét.
Az Együtt három alapító szervezetének egyike volt a Milla Egyesület.
A baloldali média 2011 vége óta nem foglalkozik Karsay Dorottyával, aki azóta Dodó néven a transzneműek helyzetének javításáért küzd. Neve legutóbb a Heinrich-Böll-Stiftung weblapján került elő. A német Zöldek alapítványa a transzneműek szószólójaként, kutatóként és tanácsadóként mutatja be. Karsay két évvel ezelőtt, 2020-ban a Mérce.hu-n jegyzett egy cikket, amelyben a Szivárvány Misszió Alapítvány elnökéről emlékezett meg.