A köd, rétegfelhőzet kiterjedése fokozatosan csökken, helyenként – legnagyobb eséllyel északon és a Nyugat-Dunántúlon – viszont tartósan megmaradhat. Az ország déli és keleti tájain számíthatunk a legtöbb napsütésre – írja a Met.hu.
A ködös részeken gyenge szitálás előfordulhat.
A déli országrészben időnként megélénkül a keleti szél, másutt mérsékelt marad a légmozgás.
A legmagasabb nappali hőmérséklet a napos részeken 11 és 15, a tartósan borult, párás területeken 7, 10 fok között alakul.
Késő este 2 és 8 fok valószínű.
Nagy területen párássá válik a levegő, képződik köd, illetve rétegfelhőzet. A ködös részeken szitálás lehet.
Az északkeleti, keleti szél jobbára mérsékelt marad.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul.
Orvosmeteorológia
Fronthatás nem terheli szervezetünket – írja a Köpönyeg.
Az arra érzékenyeknél hidegfronti hatásra jellemző tünetek jelentkezhetnek: feszültebbek, idegesebbek lehetnek, romolhat a koncentrációképességük, ami a balesetveszélyt is fokozza.
A megfigyelések szerint ilyenkor a görcsös panaszok fokozódnak, egyre erősödő, görcsös fejfájás alakulhat ki. Az epileptiform rosszullétek gyakorisága is megnőhet, és a krónikus betegségek tünetei (ízületi fájdalmak stb.) is felerősödhetnek. A párás, ködös idő a krónikus légúti betegeknek sem kedvez, panaszaik és tüneteik felerősödhetnek.
A nedves, párás időben könnyebben terjednek a cseppfertőzéssel terjedő vírusok, ezért nő meg ilyenkor a légúti megbetegedések száma.
Különösen fontos a fertőzések elleni védekezés, a fokozott higiénia.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Flickr)