Az Európai Parlament Kulturális és Oktatási Bizottságának küldöttsége november 2–4. között Budapestre érkezett, Sabine Verheyen elnök asszony vezetésével
– közölte Csák János a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben. A Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője részletes prezentációt tartott a minisztérium felépítéséről, az eddig elért eredményeiről, valamint a hosszú és rövid távú célkitűzéseiről. A tárcavezető a beszámolója szerint a küldöttségnek elmondta, hogy Magyarország kormánya tiszteletben tartja a felsőoktatási autonómiát és kiemelten fontosnak értékeli a szakképzést. Ennek egyik bizonyítéka, hogy egyre több felelősséget kapnak az egyetemek, szakképző központok és maguk a hallgatók is.
„Célunk az, hogy Magyarországon a munkaerőpiacra figyelve jövőképes felsőoktatás működjön, ezért is fordítjuk a GDP közel két százalékát felsőoktatásra” – hangsúlyozta a politikus. Jelezte: a szakképzés nagymértékben hozzájárul a vállalati teljesítmény, versenyképesség javulásához és segítheti a kutatást, innovációt is.
A mi gondolkodásunk szerint a család, az oktatás és a kultúra is erőforrás a nemzet számára. A kormánynak fontos a hagyományos értelemben vett kultúra mellett az innovációs kultúra elterjesztése minden szektorban. Bízom benne, hogy a személyes találkozónk után a küldöttség is érti, támogatja a magyar gondolkodást és stratégiát
– hangsúlyozta Csák János.
A bizottság találkozott Navracsics Tibor területfejlesztési miniszterrel, Koltay Andrással, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökével, valamint a civil társadalom képviselőivel, újságírókkal is egyeztetett, illetve oktatási intézményeket látogatott meg.