A köd, rétegfelhőzet délelőtt szakadozik, zsugorodik, néhol azonban maradhatnak tartósan borult részek – írja a Met.hu.
Másutt a változó mennyiségű felhőzet mellett több órára kisüt a nap, a nap második felére csökkenni kezd a felhőzet, este pedig ismét növekszik a ködhajlam.
Számottevő csapadék nem valószínű, de a ködös tájakon szitálás, néhol szemerkélő eső előfordulhat. A légmozgás jobbára mérsékelt marad.
A legmagasabb nappali hőmérséklet a napos részeken 11 és 15 fok között várható, a tartósan borult területeken lehet ennél hidegebb is.
Késő estére 3 és 9 fok közé csökken a hőmérséklet.
Nagy területen képződik köd vagy rétegfelhőzet, amelyek reggelre az ország döntő részét beboríthatják.
Szitálás előfordulhat. Gyenge marad a szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 0 és +7 fok között várható.
Orvosmeteorológia
Fronthatás nem terheli szervezetünket – írja a Köpönyeg.
Az arra érzékenyeknél hidegfronti hatásra jellemző tünetek jelentkezhetnek: feszültebbek, idegesebbek lehetnek, romolhat a koncentrálóképességük, ami a balesetveszélyt is fokozza.
A megfigyelések szerint ilyenkor a görcsös panaszok fokozódnak, egyre erősödő, görcsös fejfájás alakulhat ki. Az epileptikus rosszullétek gyakorisága is megnőhet és a krónikus betegségek tünetei (ízületi fájdalmak stb.) is felerősödhetnek. A párás, ködös idő a krónikus légúti betegeknek sem kedvez, panaszaik és tüneteik felerősödhetnek.
A nedves, párás időben könnyebben terjednek a cseppfertőzéssel fertőző vírusok, ezért nő meg ilyenkor a légúti megbetegedések száma.
Különösen fontos a fertőzések elleni védekezés, a fokozott higiénia.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)