A látási viszonyok fokozatosan javulnak, és a nap első felében főként az Alföld déli részén van esély pár órás szűrt napsütésre – írja a Met.hu.
Ezt követően arrafelé is megvastagszik a felhőzet.
Szitálás, illetve délutántól kisebb eső, záporeső helyenként kialakulhat. A délkeleti szél a Dunántúlon és a Duna-Tisza köze déli részein élénk, olykor erős lehet, az északkeleti harmadban azonban gyenge marad a légmozgás.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű.
Késő estére 2 és 6 fok közé hűl le a levegő.
A déli, délnyugati megyékben vékonyodik, szakadozik a felhőzet, utóbbi területen sokfelé köd képződhet. Másutt marad a többnyire borult idő.
Helyenként, az éjszaka második felében inkább már csak északkeleten lehet kisebb eső.
A légmozgás veszít erejéből, de a Dunántúl északkeleti felén és a Duna–Tisza közén továbbra is kísérhetik élénk lökések a délkeleti szelet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +5 fok között alakul.
Orvosmeteorológia
Folytatódik a frontmentes, őszi-téli időjárás – írja a Köpönyeg.
A légköri változások nem befolyásolják számottevő mértékben szervezetünk működését.
A hajnali fagy, illetve a párás levegő a krónikus ízületi megbetegedésben szenvedők tüneteit erősítheti, a beteg testrész fájdalma fokozódhat, illetve mozgástere beszűkülhet. Az érintett végtagok ébredés utáni alapos átmozgatása sokat javíthat a tüneteken.
A párásság a krónikus légúti betegeknek sem kedvez, panaszaik és tüneteik felerősödhetnek.
A párás levegő kifejezetten kedvez a légúti fertőzéssel járó megbetegedések terjedésének, ezért várhatóan megszaporodnak a légúti megbetegedések is. A borús idő negatív hatással lehet hangulatunkra, közérzetünkre, jellemző lehet a fáradékonyság, levertség.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)