Gyárfás–Portik-per: a tanúk szavahihetőségét vizsgálhatják
Két olyan tanút is meghallgatnak kedden a Fenyő-gyilkosság miatt indult perben, akik korábban meglehetősen ellentmondásosan nyilatkoztak, vagy éppen már a bizonyítási eljárásban korábban megcáfolták állításaikat. A. Gábor, Tasnádi Péter volt munkatársa, valamint Vajtó Lajos egy sor kérdésre számíthat a rendőrségen tett tanúvallomásaik, illetve a perben tett korábbi kijelentéseik kapcsán.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A Fővárosi Törvényszéken két olyan tanú is Póta Péter bíró elé áll kedden, akinek akár kétségbe is vonhatja a védelem a szavahihetőségét a Fenyő János meggyilkoltatása miatt 2019. november 11-én kezdődött per bizonyítási eljárásában. Az egyiket,
A. Gábort, Tasnádi Péter egykori emberét korábban már meghallgatta a bíróság, majd későbbi tanúk cáfolták egyes állításait.
Póta bíró aprólékos, minden részletre kiterjedő tárgyalásvezetése miatt azonban ismét beidézték, hogy a még fennálló vagy az őt cáfoló vallomások alapján újonnan felmerülő kérdéseket tisztázzák.
Ismert, a vád szerint Gyárfás Tamás előbb megbízta Tasnádi Pétert, hogy ölesse meg Fenyőt, amit Tasnádi elvállalt, ám nem hajtotta végre, ugyanakkor a megbízási díjat felvette. A vád szerint Gyárfás ezután felbujtotta Portik Tamást, hogy ölesse meg üzleti ellenfelét, Fenyő Jánost, amivel aztán Portik megbízta a szlovák bérgyilkost, Jozef Rohácot.
Tasnádi egykori munkatársa, A. Gábor 2005-ben felkereste Gyárfást és pénzt akart.
A. Gábor a korábbi tárgyalásokon rendre azt vallotta: 2005 januárjában nem járt Gyárfásnál a Nap TV székházában, és tagadta, hogy közölte volna vele, hogy most engedték el a fogdából, mert egykori munkáltatójáról, Tasnádi Péterről mindent elmondott, amit elkövetett, csak a Gyárfással fennálló kapcsolatáról nem beszélt. Gyárfás verziója szerint ugyanis Agárdi (aki Gyárfásnak Fenyvesi Sándorként mutatta be magát) a Nap TV elnökének tudomására hozta: nyitott arra, hogy erről a továbbiakban is hallgasson.
Gyárfás erre azt mondta:
ez nem lenne helyes, menjen csak vissza oda, ahonnan elengedték, és tegyen eleget állampolgári kötelezettségének.
A bizonyítási eljárás során Gyárfás azt is elmondta: A. Gáborral tárgyalva az udvarra néző ablakából észrevette, hogy éppen megérkezett a Nap TV székházába a televízió egykori ügyvédje, a mostanában Völner Pál jogi képviselőjeként ismert Papp Gábor. Javasolta Agárdinak (Fenyvesinek), hogy vele is beszéljen. Az addig beszédes vendég azonban nem élt a lehetőséggel, hanem villámgyorsan távozott.
A tanúskodó Papp megerősítette Gyárfás szavait. Gyárfás ugyanakkor benyújtotta a bíróságnak az ügy kivizsgálója, Krajnyák Péter rendőr őrnagy 2005. augusztus 25-i keltezésű határozatát, amely tényként beszél „Fenyvesi” és Gyárfás találkozójáról.
A tárgyaláson Gyárfás azt is elmondta, hogy felkutatta és benyújtotta a sajtóban megjelent egykori cikkeket, amelyekből szerinte az következik, hogy Tasnádi egykori testőre, Agárdi Gábor (Fenyvesi Sándor) a hatósággal vádalkut köthetett, hogy lépre csalja Gyárfást.
A keddi tárgyaláson mindezekkel szembesítik A. Gábort.
Utána terv szerint Vajtó Lajost hallgatja meg a bíróság.
Vajtó onnan lehet ismerős a Magyar Nemzet olvasóinak, hogy ő szervezte meg 2008-ban az „olajozó” bűnöző, Portik Tamás és a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója közötti két találkozót, amin részt vett Portik, Laborc Sándor, a polgári titkosszolgálat hivatalban lévő főnöke, Glemba Zoltán, Laborc jobbkeze, valamint Vajtó Lajos üzletember, aki az idő tájt a Nemzeti Lóverseny Kft.-t vezette.
Portik Vajtóhoz egy belvárosi étterem teraszán azzal az ürüggyel lépett oda, hogy a szervezett bűnözés és a különböző bűnüldöző szervek közötti összefonódásról szeretne beszámolni. A maffiózó szándékáról Vajtó értesítette Szilvásy Györgyöt, aki ezután utasította Laborc Sándort, hogy „kezelje” a Portik-ügyet. A beszélgetéseket mind Portik, mind az elhárítás rögzítette. Az utóbbitól került ki aztán a beszélgetések leirata. Innen tudható, hogy a Fenyő-gyilkosság is a beszélgetés tárgya volt.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.