A Kormányinfón elhangzott legfontosabb kijelentések:
- Magyarország a NATO-szövetség részeként teljesíti a rá háruló feladatokat, de ezt kizárólag védelmi célokból teszi.
- Magyarország az EU közös lőszerbeszerzésében részt vesz, de külföldre nem küld fegyvert.
- A kormány szerint az a helyes magatartás, ha továbbra is a humanitárius eszközökben segítünk, befogadjuk a menekülteket.
- Európa legerősebb, legszigorúbb gyermekvédelmi rendszerét hozzák létre.
- Ukrajna NATO-hoz vagy az unióhoz való közeledése Magyarország támogatása nélkül nem lehetséges.
- Az év végére el fogják érni, hogy egy számjegyű legyen az infláció Magyarországon.
- A különböző, az infláció csökkentését szolgáló intézkedéseket, mint az árstop, fenn kell tartani.
- Mivel a történelmi Magyarországot szimbolizáló térkép önmagában nem diszkriminatív szimbólum, semmilyen akadálya nincs, hogy ilyen zászlókat bevigyenek a meccsekre.
– Továbbra is a legfontosabb téma az Ukrajnában zajló háború aktuális állása. Az elmúlt hetekben olyan nyilatkozatok láttak napvilágot, amelyek aggodalomra adnak okot – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtök délelőtti Kormányinfón.

Gulyás Gergely leszögezte:
A fegyverszállításban nem veszünk részt, életet menteni csak azonnali tűzszünettel lehet.
Egy NATO-tagállam nem avatkozik közbe, amíg nem éri támadás a szövetség területét. A miniszter kiemelte, Magyarország a NATO-szövetség részeként teljesíti a rá háruló feladatokat, de ezt kizárólag védelmi célokból teszi. Ennek keretében Magyarország elsőként hozott létre magas készültségű NATO-csapatot.
Az EU aktívabb lett katonai területen
Gulyás Gergely szerint az EU is aktívabb lett katonai területen. Mint hangsúlyozta:
Közös uniós lőszerbeszerzésről tárgyalunk, amelynek a keretében vásárolt lőszereket csak a Magyar Honvédség fogja használni, tehát Magyarország lőszerbeszerzésben részt vesz, de külföldre nem küld fegyvert.
A miniszter hangsúlyozta, hogy az Országgyűlés jövő héten tárgyalja a békepárti határozatot. Kiemelte: egy évvel ezelőtt a magyarok világosan állást foglaltak a béke ügyében, a miniszter ezért kérte a pártokat, hogy támogassák ezt a hozzáállást. A kormány szerint az a helyes magatartás, ha továbbra is a humanitárius eszközökben segítünk, befogadjuk a menekülteket.