Pindroch Tamás eheti vendégei Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, valamint Koskovics Zoltán geopolitikai elemzők voltak. A két téma pedig, hogy van-e két Amerika, vagy csak a woke-Amerika létezik már, amely többek között plakátkampányt indít idehaza annak érdekében, hogy Magyarországot a háború felé préselje, továbbá az volt, hogy mi lehet a terve Macronnak, aki sokadszorra hangsúlyozza, Európának nem szabad az Egyesült Államok vazallusává válnia. A műsorban élőben kapcsolták Gulyás Gergely minisztert is, aki igen karcos véleményt fogalmazott meg Gyöngyösi Márton nagykövetségi szédervacsorára történő meghívásáról.
Hogy létezik-e két Amerika, arról Gulyás Gergely azt mondta, „Azt látjuk, hogy Amerikában is a politikai megosztottság erősebb, mint bármikor korábban. De szerintem Amerika ma sokkal jobb helyzetben van, mint Nyugat-Európa, mert Nyugat-Európában a hagyományos konzervatív, kereszténydemokrata pártok, ha formálisan nem is szűntek meg, de már mindent feladtak, amiért korábban létrejöttek, amit korábban értéknek gondoltak. Az Egyesült Államokban egyáltalán nem ez a helyzet: teljesen világos és éles határvonal van a Demokrata Párt és a Republikánus Párt között, és a republikánusok mindazokat a konzervatív értékeket a mai napig is képviselik, amelyeket 30-40-50 évvel ezelőtt a nyugat-európai kereszténydemokrata mozgalom is képviselt.”
Gulyás szerint a kormány nehezebb helyzetben van, mint az elemzőintézetek, mert nem válogathatja meg kedvére a partnereit a nemzetközi térben, azzal kell együttműködni, aki a választók jóvoltából hatalomra került: „miután Amerika Magyarország fontos szövetségese – a NATO-ban jogi értelemben is szövetségesek vagyunk –, és 1990 utáni időszakban a két ország között baráti viszonyról lehetett beszélni, az alkalmi nézeteltérésektől függetlenül, ezért ennek a fenntartása Magyarország érdeke, és ennek megfelelően kell a mindenkori amerikai adminisztráció együttműködni” – hangsúlyozta Gulyás.
Hogy az ő oldalukról milyen a fogadókészség – folytatta a Miniszterelnökség vezetője –, és ők milyen mértékben próbálnak ideológiai kérdéseket is ennek a diskurzusnak a részévé tenni, „ebbe mi nem tudunk beleszólni, és azt látjuk, hogy most erre van egy kifejezetten erős hajlam”.