Nincs bizonyíték arra, hogy ki ölte meg a svájci jeladós farkast
Egyelőre semmilyen váratlan vagy drámai változás nincs a svájci jeladós farkas ügyében, csak annyi vehető biztosra, hogy az állat nem él és hogy a jeladóját április 8-án találták meg kutató-mentő búvárok a Hernád folyóban. Ezt egyébkén akkor laptársunk, a boon.hu és a Magyar Nemzet is megírta. Nincs azonban meg a farkas teteme és nincs beismerő vallomás, de még tanúvallomás sem az ügyben.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Váratlan, illetve drámai fejleményekről számol be a magyar sajtó egy része a svájci jeladós farkas ügyében. Ezzel ellentétben semmilyen új fejlemény nincs, hiszen azt, hogy a farkasról levágott jeladót megtalálták kutató-mentő búvárok a Hernád folyóban, már áprilisban megírta laptársunk, a Boon.hu és a Magyar Nemzet. Ma a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat csak annyit közölt – a kutatás szakmai részletei mellett –, hogy április 8-án találták meg búvárai a Hernádban a jeladót.
„A nyomozásra való tekintettel csak ma tudunk beszámolni erről a napról, hiszen minden résztvevő azon dolgozott az elmúlt időszakban, hogy minél több részlet a helyére kerüljön és összeálljon a kép. Szolgálatunk csak a búvártevékenységben vett részt, így a nyomozással kapcsolatban nem rendelkezünk egyéb információval és a kommunikációnk is csak az általunk elvégzett feladatra terjed ki.” – írták közösségi oldalukon. A nyomozás más részleteiről egyébként nem közölnek, nem közölhetnek semmit.
„Köszönjük a belénk vetett bizalmat, és őszintén megmondjuk, hogy erre most szakmailag nagyon büszkék vagyunk, és örömmel tölt el minket, hogy hozzájárulhattunk a nyomozás végkimeneteléhez.” – írják végezetül a Pest megyei kutató-mentők.
Az ügy végkimeneteléről is írnak, ám arról, hogy mi történt, mi történik a természetkárosítás miatt elrendelt nyomozásban, a rendőrség nem ad információt. Egyáltalán nem vehetjük tehát biztosra, hogy a kutató-mentők által említett végkimenetel a sikeres nyomozást jelenti.
Arról, hogy a farkas tetemét megtalálták volna, semmilyen hír nem szivárgott ki, ellentétben a jeladó megtalálásával. Ennek ellenére lehet, hogy csak nyomozástaktikai szempontok miatt nem közölnek többet. A tetemen nyilvánvalóan látszania kell, hogy melyik testtájékon lőtték meg, a lőtt sebből következtetni lehet a lövedék fajtájára is. Ha pedig a lövedék megakadt a testben, fontos bizonyíték lehet, hiszen összevethető a lehetséges gyanúsított puskáival.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületméreg- és tetemkereső kutyás egysége is részt vett a tetem utáni kutatásban speciális kutyáikkal, ám annak eredményéről semmilyen formában nem nyilatkoztak. ( (További részleteket a nyomozás érdekében nem közlünk, írták.)
Három hete még annyi biztos volt, hogy senkit nem gyanúsítottak meg azzal, hogy lelőtte/megölte a jeladós farkast, a tetem sem volt meg. A hírek szerint ráadásul az ügyben senki nem ismert be semmit, sőt még tanú sincs az eljárásban.
Az ORFK az eljárás jelenlegi szakaszáról csak annyit közölt lapunknak: tévesek azok az információk, hogy a nyomozást bizonyítékok hiányában megszüntették volna. A nyomozás tart, ám részleteket továbbra sem mondanak. Így továbbra is csak annyi lehet biztos, hogy Svájcból Hidasnémetiig több mint 1800 kilométert megtett farkas nem él, hiszen a jeladót csak ember vághatta le a nyakáról, egy élő vadállat pedig nemigen enged embert a közelébe.
Borítókép: Az M273-as jeladó, amit csak ember vághatott le a farkas nyakáról (Fotó: PMKMSZ)
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.