Mi nem vagyunk ilyen típusú befogadásra kész állam, éppen ezért találta ki azt a lehetőséget az Európai Unió, hogy akkor szolidaritásból azok az országok, akik nem akarnak befogadni, azok járuljanak hozzá a közös határvédelemhez és a közös migrációs politikához. Őszintén megmondom, nem értem, hogy ezzel mi a baja a kormányzatnak, hiszen ez a magyar érdek, és ez a közös európai érdek
– mondta Ujhelyi István a Klubrádióban a kötelező migránskvótával kapcsolatban. A bukott, korábban MSZP-s, mára független EP-képviselő ezt követően a műsorvezető Bolgár Györggyel megállapította, hogy a 20 ezer euró – amit a be nem telepített migránsok után fejenként kellene fizetni – nem is nagy összeg a magyar költségvetésnek.
Ujhelyi lebuktatta a migránskvótát tagadó baloldalt
Ujhelyi István kijelentése már csak azért is érdekes, mert a baloldalon a mai napig tagadják a migránskvótát.
Rónai Sándor, a DK európai parlamenti képviselője nemrég közleményt adott ki, amiben úgy fogalmazott: „Orbán Viktor továbbra is a magyarok hazugságban tartásában látja hatalma zálogát, most éppen azt hazudja az országnak, hogy Brüsszelben megszavazták a kötelező betelepítési kvótát, és aki nem hajtja végre, az migránsonként büntetést kell fizessen. Mindebből annyi igaz, hogy valóban van egy város Európában, amit Brüsszelnek hívnak, a többi hazugság: semmit nem szavaztak meg, hiszen nem is volt szavazás, az Európai Unió Tanácsa egyeztetett, kötelező betelepítési kvóta pedig nincs és nem is lesz, hiába riogat ezzel a Fidesz.”
Még a baloldali szavazók többsége sem kér a brüsszeli ötletből
De azzal, hogy Ujhelyi megvédte az új brüsszeli migránskvótát, még a baloldali szavazók akaratával is szembement. A Nézőpont Intézet nemrég készített elemzésében ugyanis megállapította: a magyarok több mint háromnegyede (77 százalék) egyetért azzal, hogy az ország területére az Európai Unió csak a magyar kormány hozzájárulásával küldhessen menekültkérelmet benyújtó bevándorlókat.
A felmérés szerint a nemzetállami szuverenitást felülírni igyekvő migránskvóta elutasítása minden társadalmi csoportban többségi álláspontot jelent, a pártpolitikai preferenciákat is meghaladja. Nem meglepő, hogy csaknem a teljes kormánypárti szavazótábor (93 százalék) ragaszkodna a nemzetállami hatáskörök védelméhez, és ellenezné a bevándorlók kötelező kvóta szerinti betelepítését. Az pedig intő jel a tervet hallgatólagosan támogató baloldali pártok számára, hogy még a baloldali szavazók többsége (58 százalék) is ellenzi a migránskvóta elvét, s mindössze harmaduk (32 százalék) tartja azt elfogadhatónak – összegzett a Nézőpont Intézet.