Napjainkra bizonyossá vált az a hír, amiről két évvel ezelőtt a Magyar Nemzet és a Pesti Srácok már beszámolt: Portik Tamás emberei követhették el a 1998-as robbantásokat Budapesten.
Portik volt fő bizalmasa, a Fürge becenéven emlegetett Sz. József tett vallomást egyebek mellett a pokolgépes támadásokról is.
Fürge állítja, ő és a társai követték el például a kisgazda székház elleni merényletet, ráadásul személyesen ő vitte a bombát a pártházhoz.
A robbantássorozatban senki sem sérült meg, követeléseket sem fogalmazott meg senki, így rongálásnak minősültek, amelyek azonban már elévültek. Így bárki magára vállalhatja őket anélkül, hogy bíróság előtt kellene felelnie.
Emlékeztetőül: az 1998-as országgyűlési választások előtt és után a hivatalos álláspont szerint ismeretlenek, ismeretlen okból egy sor robbantásos merényletet hajtottak végre Budapesten. A politikai merényletek 1998. március 12-én kezdődtek, amikor reklámszatyorba helyezett pokolgépet rejtettek el az FKGP Belgrád rakparti székházának bejárata mellé. A szerkezetet még robbanása előtt megtalálták és hatástalanították. Néhány nappal később, 1998. március 16-án robbanás történt Torgyán József, az FKGP elnökének rózsadombi lakásánál, ahol gépkocsik rongálódtak meg. Az év május 1-jén Szájer József akkori Fidesz-alelnök Futórózsa utcai lakásának ajtaja előtt robbant pokolgép, június 15-én pedig a Fidesz Lendvay utcai székházánál lerobbantották Áder János irodájának erkélyét.
A merénylő az utcán lévő telefonfülkéből felhívta a székházat, és megkérdezte, bent van-e Áder úr, majd a nemleges válaszra robbantott. A telefonfülkét leszerelték, rögzítették az anyagmaradványokat, amelyek összehasonlítása – például a Roháctól vett mintákkal – rutinmunkának mondható. Mindegyik merényletnél csehszlovák gyártmányú, Danubit nevű, ipari plasztik robbanóanyagot használtak, csakúgy, mint az Aranykéz utcában 1998. július 2-án.