Hollik István: Az ellenzék nem ura saját magának + videó

Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója szerint továbbra sincs válasz arra, honnan érkezett négy és fél milliárd forint kampánytámogatás a baloldalhoz. Bedő Dávid, a Momentum országgyűlési képviselője szerint Márki-Zay Pétert kellene erről kérdezni, mert az ő mozgalmához futott be ez az összeg.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2023. 08. 26. 18:25
BEDÕ Dávid; HOLLIK István
Tihany, 2023. augusztus 26. Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója a Szép új világ - Milyen lesz a magyar jövõ? címû pódiumbeszélgetésen a Tranzit fesztiválon Tihanyban 2023. augusztus 26-án. MTI/Bodnár Boglárka Fotó: Bodnár Boglárka
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hollik István a Tranzit fesztiválon szombaton Tihanyban rendezett vitán azt mondta: a baloldal az elmúlt harminc év legdurvább korrupciós ügyét követte el, amikor civil szervezetek mögé bújva elfogadta a négy és fél milliárd forintot. Honnan érkezett és ki fizette ezt a civil szervezeteken „átfolyatott” pénzt és mit kértek cserébe? – tette fel a kérdést a fideszes politikus.

Bedő Dávid úgy reagált: elsősorban Márki-Zay Pétert kellene megkérdezni, mert főként az ő szervezete kapta ezt a támogatást. Erről a forrásról a Momentumnak akkor sem volt és azóta sincs tudomása – jegyezte meg. Hozzátette: az Állami Számvevőszék vizsgálata alapján a Fidesz után a Momentum folytatta a legtisztább és legátláthatóbb kampányfinanszírozást.

Hollik István kiemelte: Márki-Zay Péter pártjának logója ott volt Orosz Anna momentumos politikus plakátján, tehát együtt indultak. Ez esetben ne mondják, hogy erről a pénzről nem tudtak – mondta, és hozzátette: Magyarországon ilyen még nem volt, hogy az állami támogatás három-négyszeresét kapják külföldről. 

A külföldi befolyásolás a legnagyobb bűn, amit el lehet követni, azt jelenti, hogy nem urai saját maguknak 

– szögezte le.

 

Vita a pedagógusbérekről

A két politikus között élénk vita bontakozott ki a pedagógusbérekről is. Bedő Dávid azzal vádolta a kormányt, hogy nem képes a költségvetésben 400 milliárd forintot elkülöníteni egy ötvenszázalékos béremelésre. Milyen költségvetés az, ahol nem tudnak egy ekkora összeget biztosítani? – firtatta. Álláspontja szerint nincs meg a politikai akarat a pedagógusbérek megemelésére.

Hollik István „egészen felháborítónak” nevezte, hogy a momentumos politikus beszél a pedagógusbérekről, miközben a párt EP-képviselője, Donáth Anna „azért kiabál” kint Brüsszelben, hogy ne fizessék ki a Magyarországnak járó forrásokat, amíg az életpályatörvényt nem vonják vissza, amiben benne van, hogy a pedagógusoknak többet kell keresniük. Arra szólított fel, hogy ne állítsanak valótlanságokat, ne hergeljék az embereket és ne használják fel a pedagógusokat arra, hogy a magyar kormányt támadják. Álljanak Brüsszel helyett a pedagógusok és a magyar emberek oldalára – jelentette ki.

 

A csődből indult az ország

Ugyancsak eltérően értékelték az elmúlt tizenhárom év kormányzati teljesítményét. Bedő Dávid arról beszélt, hogy a kormány tizenhárom éve irányítja Magyarországot kétharmados többséggel, szinte korlátlan hatalommal bír, minden eszköze megvolt, hogy csodát teremtsen, de ehhez képest sereghajtók vagyunk az unióban. Nálunk a legmagasabb az infláció, tizedik hónapja csökkennek a reálbérek és negyedik negyedéve recesszióban van az ország, amire 1996 óta nem volt példa – sorolta. Szerinte olyan rossz a helyzet, hogy a miniszterelnök kénytelen olyan új kifejezést kitalálni, mint a pozitív nulla. Az oktatási rendszer súlyos problémái, az óriási tanárhiány mellett értékelése szerint az egészségügyben szintén lesújtó a helyzet.

Hollik István felidézte, hogy 2010-ben, amikor átvették a kormányzást, Magyarország lényegében csődben volt, a Momentum szövetségese, Gyurcsány Ferenc csődbe vitte. Egy „legatyásodott” Magyarországot láttak, ahol az IMF segítsége nélkül nyugdíjakat sem tudtak volna fizetni – jegyezte meg. Az volt a cél, hogy egy erős, szuverén, magabíró, munkaalapú országot hozzanak létre, tíz év alatt egymillió új munkahelyet teremtsenek, ahol a magyar emberek biztonságban érzik magukat, és a magyar családokat támogatják. A nehézségek ellenére jól haladtak, és a magyar emberek büszkék lehetnek arra a teljesítményre, amit elértek – értékelt a Fidesz kommunikációs igazgatója, aki kitért arra is, hogy 71 százalékkal nőttek a reálbérek, amivel Magyarország az unió top öt országa között van, a közösség fejlettségi szintjéhez tíz százalékkal közelebb kerültek, 66 százalékról 80 százalék közelében vannak.

 

Háború és béke

Az orosz–ukrán háború megítélésében szintén élesen különböztek az álláspontok. Hollik István kijelentette: az első lépés a tűzszünet, onnan lehet továbblépni. Rámutatott: a magyar nemzeti érdekkel ellentétes a háború elhúzódása, és nem érti, hogy a baloldali politikusok miért nem tudnak odaállni egyértelműen a béke mellé.

Bedő Dávid azt mondta: ők is békét szeretnének, de szerinte amit Hollik István levezet, működésképtelen. Ha nem küldenek Ukrajnának támogatást, fegyvereket, akkor az oroszok elfoglalnák egész Ukrajnát, és Oroszország lenne a szomszédunk – közölte. A határkerítésre vonatkozó kérdésre úgy válaszolt, hogy 2017-es megépítése óta nem ellenzik. Ugyanakkor vallják, hogy a migráció kezeléséhez közös európai fellépésre van szükség, és Magyarország nem tudja egyedül megoldani ezt a problémát.

Borítókép: Hollik István a Tranzit fesztiválon (Fotó: MTI/Bodnár Boglárka)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.