A portál cikke szerint a névsor minden bizonnyal nem teljes, ugyanis arra kérnek, hogy további jelölteket javasoljanak okostelefonos applikáción keresztül.
Hasonló kampányanyagot egyébként az ország más régióiban is terjesztettek, Szatmárnémetiben például úgy, hogy tűzőgéppel csatolták a vízszámlához.
A helyi vízszolgáltató akkor azt közölte, megkeresik a számlákat kézbesítő céget, hogy magyarázatot kérjenek, illetve az ellenőrzések eredményétől függően fellépjenek a felelősökkel szemben – írta korábban a Krónika, a későbbiekben arról is tudósítva, hogy Bihar megyében is megjelent az AUR kampányidőszakon kívüli propagandája.
Sőt, ez utóbbival kapcsolatban a Román Posta a Bihoreanul portál kérdésére elismerte: szerződést kötött az AUR-ral a kampányanyag terjesztéséről.
A hatályos jogszabályok egyébként nem tiltják, hogy a pártok a választási kampány időszakán kívül kampány- vagy propagandaanyagokat terjesszenek.
A szélsőséges, magyarellenes megnyilvánulásairól elhíresült pártot 2019 szeptemberében alapították. Az AUR elnöke és parlamenti képviselője az a George Simion, aki népszerűségét nagyban az úzvölgyi eseményeknek köszönheti. Ahogy csúszott ki a kezéből az akció irányítása (rendre a magyaroknak kedvező bírósági ítéletek születtek), úgy ívelt a politikai pályája fölfelé: az AUR alapításakor még társelnök volt, a 2022. márciusi pártkongresszus óta viszont már egyedüliként elnököl.
Mint arról lapunk is beszámolt, az úzvölgyi katonai temetőben főként az első világháborúban elhunyt magyar honvédek vannak eltemetve. A temető 2019-ben került a figyelem középpontjába, amikor Dormánfalva önkormányzata önkényesen román parcellát alakított ki a székelyföldi közösség által gondozott sírkertben.
2019. június 6-án több ezer román megemlékező erőszakkal nyomult be a temetőbe, hogy részt vegyen az új parcella, illetve emlékmű görögkeleti felszentelésén, a székelyek ezt élőlánccal igyekeztek megakadályozni. Az ügy a román igazságszolgáltatás elé került. A bíróság jogerős ítéletben kimondta: a székelyföldi Hargita és a moldvai Bákó megye határán fekvő terület Csíkszentmártonhoz tartozik, és a betonkereszteket illegálisan emeltette Darmanesti (Dormánfalva) önkormányzata, amelyet arra köteleztek, hogy állítsa vissza a katonatemetőt eredeti formájába.
Borítókép: A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szórólapja (Forrás: Székelyhon)