Az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapján a hősök előtt hajtunk fejet, azok előtt a fiatalok és idősebbek, fővárosiak és vidékiek, hivatali dolgozók, gyári munkások, egyetemisták vagy parasztgazdák előtt, akik valójában nem akartak hősök lenni, egyszerűen csak szabadságra vágytak és saját maguk akarták irányítani életüket – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a megemlékezés alkalmából tartott kitüntetésátadási rendezvényen, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban.
– Mi, magyarok ezer éve nem akarunk mást, mint félelem nélkül, szabadon élni, dolgozni és gyermeket nevelni egy olyan országban, amelyet saját természetünkhöz és saját törvényeinkhez igazítunk – fogalmazott Nagy István, majd úgy folytatta: – Ahol nem mások mondják meg, mi a divatos eszme, mi a jó vagy mi a rossz. Ahol a saját nemzeti érdekeinket tarjuk szem előtt, kiállunk értékeink, hagyományaink mellett, és ezért nem feddnek, büntetnek meg minket.
Hangsúlyozta, 1956 egyik legnagyobb csodája és legfontosabb öröksége, hogy minden magyar ember forradalma és szabadságharca volt, egy nemzet minden mást felülíró, közös akarata.
A miniszter kitért arra is, hogy a nemzeti ünnep méltó alkalom arra, hogy köszöntsük azokat, akik eredményeikkel, teljesítményükkel a magyarságot szolgálják, akik ugyanúgy, mint 1956 októberének hősei, nem az egyéni érdeket, hanem a közösség előrébb jutását tartják szem előtt, ez vezérli munkájukat, cselekedeteiket.
A tárcavezető elmondta, elismeréssel tartoznak az agráriumban, vagy az agráriumért dolgozóknak is, akik tevékenységükkel magasabb célokat kitűzve kitűnő érdemeket szereztek maguknak és közösségüknek.
– Köszönet azért az erőfeszítésért, amit a magyar mezőgazdaságban és élelmiszeriparban dolgozók letettek az asztalra, gratuláció pedig azért a teljesítményért, amit elértek, ők mind példaképek számunkra – jelentette ki Nagy István.