A kormány elkötelezett a mentők anyai megbecsülése és a munkakörülményeik javítása mellett – közölte az Országos Mentőszolgálat új, győri mentőállomásának avatásán a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára, jelezve,
mindezt a 2010 óta tartó fejlesztési program is igazolja, amelynek a béremelés is része, melynek következő üteme márciusban valósul meg. Takács Péter elmondta, a másik eleme egy infrastrukturális fejlesztési program, amelynek részeként 107 mentőállomást újítottak fel, 35-öt építettek, és lecseréltek ezer mentőautót, így a mentőautók átlagéletkora már kevesebb mint öt év.
– A szocialista kormányok egyetlen mentőautót sem cseréltek le, csupán a jogszabályt módosították annak érdekében, hogy egyre tovább lehessen használni az öregedő autókat, ami nem egy jó stratégia – fogalmazott az államtitkár, aki kiemelte, a 2010 óta tartó intézkedések hozzájárultak ahhoz, hogy a mentők megbecsülve érezzék magukat, hogy azt érezzék, a munkájuk az egész társadalom és a kormány számára is kiemelten fontos.
Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium magasépítésért felelős helyettes államtitkára arról beszélt, az új mentőállomás alkalmas arra, hogy mintája legyen a jövőbeni hasonló projekteknek. – A magasépítési beruházásoknál arra törekszünk, hogy funkcionális, gazdaságossági és esztétikai értelemben is maradandót alkossunk, hogy olyan környezet alakuljon ki, amely maximálisan szolgálja a benne dolgozók tevékenységét – hangsúlyozta.