Le a monogámiával! – hirdette még 2016-ban Törley Katalin, a Kutyapárt európai parlamenti képviselőjelöltje egy olyan civil program részeként, amelyben többek között a saját vágyait kellett kifejeznie ilyen és hasonló feliratokkal a résztvevőknek, mások mellett a tanár saját gimnáziumi tanítványainak is.
Az Origó információi szerint a fénykép közzététele a Rólunk, hozzád című kampány része volt, ahol mindenkiről olyan fotó készült, amelyen saját üzenetét, kívánságát vagy személyes vágyát írta fel egy kartonra, amelynek megvalósulásához egy tágabb közösség, csoport vagy a társadalom együttműködésére van szükség.
A poligámiát ilyen módon is hirdető Törley Katalin a fent említett programban mások mellett a tanítványaival állt modellt még a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tanáraként.
Az egyik fotón a már említett Le a monogámiával!, egy másik képen pedig a Szeretkezz, ne ítélkezz! feliratot tartotta a kezében.
A Tanítanék Mozgalom egyik vezető személyisége ma már nem biztos, hogy kiállhatna és együtt kampányolhatna diákjaival a házasság intézménye ellen, hiszen a hatályos jogszabályok szerint öncélú szexuális propagandát nem fejthet ki a diákjai előtt.
Emellett Törley Katalin egy másik jogszabályi határvonalat is feszegetett a képpel, ugyanis hazánkban a poligámia és a bigámia is bűncselekménynek minősül. A hatályos magyar Büntető törvénykönyv bigámiáról szóló része szerint:
Aki házasságának fennállása alatt újabb házasságot köt vagy aki házas személlyel házasságot köt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Így a monogámiával való leszámolásra tett felhívásával az egykori franciatanár a már akkor is hatályos törvénnyel szemben foglalt állást. Azonban az egykori pedagógus körül nem ez az egyetlen visszatetszést keltő dolog. Amint arról már korábban lapunk is beszámolt, a Brüsszelbe készülő franciatanár egy interjúban elismerte, hogy valójában a Tanítanék Mozgalommal karöltve már évek óta politizálnak, a mostani EP-jelöltséggel csak annyi változik, hogy a nagypolitika eszközeit fogják felhasználni a szakpolitikai küzdelmükhöz. Törley szerint ezért nem tekinthető jelentős változásnak az indulása a Tanítanék Mozgalom életében.
Arra a felvetésre, hogy miért pont az EP-választáson indul, és miért nem az önkormányzatin, illetve miért nem várta meg a 2026-os országgyűlési választásokat, Törley azt felelte:
– 2026-ig nem érnek rá, továbbá a Tanítanék Mozgalom számára az európai értékek nagyon fontosak, szerinte ezen a szinten lehet tenni az oktatás ügyéért.
Ezt Törley úgy képzeli el, hogy ezzel az itthoni közegben fel lehet hangosítani a problémákat, és folyamatosan napirenden lehet tartani az ügyüket.