Az űripar hatását felismerve szép eredményeket ért el Magyarország a teljes diplomáciai kar munkájának köszönhetően 2018 óta – jelentette ki Ferencz Orsolya országgyűlési képviselő, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) űrkutatásért felelős miniszteri biztosa a Tradíció és innováció VI.: magyar fejlesztések az űrben című rendezvényen, amelyet a Scruton Belváros és a VOSZ szervezett. A miniszteri biztos úgy folytatta, a világpolitika az orosz–ukrán konfliktussal jobban tudatába került a technológiai vívmányok sorsdöntő szerepének, ezért a magyar kormány nagyon elszántan fejleszti a területet, és a cégek lehetőségei a KKM jóvoltából ötszörösére nőttek a magyar űrkutatásban.
Ferencz Orsolya emlékeztetett:
magyar fejlesztésű volt a világon az első kis méretű műhold, mellyel kommunikálni tudtak a Földről, illetve eredményes méréseket folytattak vele, és óriási elismerés a magyar űrkutatásnak, hogy az Európai Űrügynökség programjába integrálták.
Hangsúlyozta: a mindennapi életünket befolyásolja, amikor az űrtechnológiából a gazdasági szektorokba áramlik a tudás, például a mezőgazdaságba, vagy az egészségügybe, ahol az MRI-képek feldolgozásában az űripar segítségével kifejlesztett technológiát használják fel. Ezenkívül az egyik magyar cég sikeresen tesztelt egy gyógyszert a súlytalanság körülményei között, amivel tudták annak hatásfokát javítani.