Zalaegerszeg megérett arra, hogy a megyeszékhelyi funkciók ellátásán túl térségi, regionális meghatározó szerepkört is magára vállaljon. Erre predesztinálja az északi ipari parkban, 265 hektáros területen épült, a hagyományos, az elektromos, valamint az önvezető gépjárművek kutatás-fejlesztésének és innovációjának Európában is egyedülálló bázisa, a ZalaZONE Járműipari Tesztpálya, mely mágnesként vonzza a kiegészítő beruházásokat, a kutató- és fejlesztőközpontokat és az egyetemi hátteret – válaszolta Balaicz Zoltán arra a kérdésre, miszerint az újraválasztását követő öt évben milyen terveket valósítana meg.
Zalaegerszeg Fidesz–KDNP-s polgármestere hozzátette: néhány év alatt
a tesztpálya köré telepedő cégek ezer új, magasan kvalifikált munkahelyet hoztak létre a városban.
– A kiszámítható gazdasági környezet a város nagyobb, közép- és kisvállalkozásainak fejlődését is segíti. Ezt szem előtt tartva szeretnénk folytatni a munkát – fogalmazott a harmadik ciklusára készülő polgármester, aki szerint az önkormányzati választás számvetésre ösztönöz. – Városvezetőként különösen fontos ez, hiszen felelősségteljes, egy egész város polgárainak életét meghatározó döntéseket csak így hozhat az ember – tette hozzá Balaicz Zoltán.
A kormánypárti politikus a jelen legnagyobb kihívásának a városi úthálózat karbantartását, felújítását és fejlesztését nevezte. Elmondta, számszerűsítve Zalaegerszegen összesen 869 út és járda van. A városi úthálózat teljes hossza hatszáz kilométer, míg a járdáké 225 kilométer.
– Évente mintegy négyszázmillió forintot tudunk erre a célra fordítani saját forrásból, ami a 869 utca töredékére elég. Így jelentős eredményeket csak kormányzati támogatással, vagy pályázati forrásokkal lehet elérni – emelte ki Balaicz Zoltán.
Az úthálózattal, és a település infrastruktúrájával kapcsolatban a polgármester elmondta, jelenleg is zajlik Zalaegerszeg történetének legnagyobb út-, járda- és parkolóhely-fejlesztési beruházássorozata, melyet a település 1885-ben hivatalba lépett első és nagy városfejlesztő polgármesteréről Kovács Károly városépítő programnak neveztek el.