A Magyar Nemzeti Cirkusz igazgatója, Richter József a Haon.hu-nak adott interjújában elárulta, hogy a művészi produkcióik magas színvonalú bemutatására törekszik. Az állatok kínzásáról azt mondta, hogy elege lett a sztereotípiákból, s többek között azért is nyitotta meg a szafariparkot, hogy a külvilág felfigyeljen jóllétükre.
Sajnos a világ számos pontján vannak olyan cirkuszok, amelyek elrontották, nem bántak jól az állatokkal, és erről készültek is videófelvételek. Különbséget kell tudni tenni a cirkuszok között
– húzta alá. Hozzátette, egyedül a háziállatoknak tekinthető fajok (lovak, kutyák, papagájok) szerepelnek a produkciókban.
Az idomítás sem erőszakos eszközökkel történik, sokkal inkább a kommunikációban rejlik a kulcs. Egyfajta kevert nyelvet használnak az idomárok (többnyire angol, francia, német), de ez inkább a nemzetközi környezet miatt fontos, hogy adott esetben például egymás lovaival is tudjanak dolgozni. Bármily meglepő, az állatokat nem feltétlenül zavarja, ha más nyelveken adják ki nekik az utasítást, mivel a hanglejtésből is megértik a kérést. Ez pedig kognitív folyamat, Richter József szerint előfordul, hogy a két- és négylábúaknak jobban berögzülnek a mozdulatok.