Magyar Péter országjárásának egyik segítője, Strausz Róbert, eredeti nevén Kliegl Róbert még a 90-es években azt hangoztatta magáról, hogy ő nem más, mint Johann Strauss világhírű zeneszerző ükunokája – írta a Mandiner. Strausz erre hivatkozva próbált haknikkal házalni, több koncertet is hirdetett erre hivatkozva.
A lap információi szerint Kliegl azért változtatta nevét Strauszra, hogy még hihetőbb legyen a története. Strauszról így írtak a békés megyei népújságban 1999-ben: a vendégek csalódottan állapították meg a város egyik szállodájában rendezett zongorakoncert után, hogy a „keringőkirály” Johann Strauss ükunokájaként beharangozott művész helyett valaki más lépett fel az esten.
Nagypapa titka
Névváltoztatásával kapcsolatban Magyar Péter egyik embere kijelentette, a Nyírségben élő nagyapja nem sokkal a halála előtt árulta el neki, hogy valójában Johann Strauss leszármazottja, amit hosszú kutatással be is bizonyított. Az említett interjúban Strausz Róbert azt mondta, bár nincs nála a családfa, a névváltoztatást a törvény értelmében csak eredeti okmányok megküldésével engedélyeznek a hatóságok.
Strausz már 1999 szeptemberében is említést tett a híres zeneszerzővel kapcsolatos rokonságáról. A Békés Megyei Napnak adott interjúban arról beszélt, hogy egy álma van: óriási koncertet adni a fővárosban. A lapnak kicsit részletesebben kifejtette, miért gondolja, hogy ő Johann Strauss leszármazottja: mint fogalmazott, az Osztrák–Magyar Monarchia idején egy Sándor Mária nevű nyírségi nő Bécsbe látogatott rokonaihoz, ott azonban viszonyba bonyolódott a második feleségétől válófélben lévő híres zeneszerzővel, Johann Strauss-szal.
A viszonyból gyermek született, aki Szilágyi Lászlóként látta meg a napvilágot. Máriát állapotosan vette el ura, magára vállalva a jövevényt, de az asszony még egy ideig levelezett az igazi apával. Lászlónak István nevű gyermeke az én anyai ágú nagyapám
– mesélte. Majd kijelentette, „nem a név tesz egy embert naggyá, de valahol kötelez, mert én is építgetem a zenei pályámat”.