A Ludovika Fesztivál ma már nem csupán az egyik legnagyobb budapesti tavaszi fesztivál, hanem az egyik legfontosabb szellemi és tudományos nemzetközi találkozási hely is. Az, hogy ez kimondható, sokak munkájának a gyümölcse. Szeretettel várunk mindenkit idén is, akit a „köz” civil és hivatásos szolgálatának minden szegmense érdekel, aki nyitott a legfontosabb hazai és nemzetközi témákra, és Budapest ma már egyik legszebb helyén, az Orczy-parkban egy fergeteges bulin jól szeretné érezni magát – mondta a Magyar Nemzetnek Szabó Anett, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) sajtófőnöke, akit a május 9. és 11. között zajló programsorozatról, a Ludovika Fesztiválról kérdeztünk.

Az idén 14. alkalommal megvalósuló Ludovika Fesztivál legfontosabb célja, hogy betekintést nyújtson a hivatásrendek világába, a hivatásos szakmák életébe, közelebb hozza a tevékenységüket a szélesebb közönséghez, valamint bepillantást engedjen az NKE oktatási és kutatási tevékenységébe – árulta el Szabó Anett.
Magyar szempontból legfontosabb kérdések a Ludovika Fesztiválon
– Természetesen nem titkolt célunk a felhőtlen szórakozás is, erről a legnépszerűbb zenei előadók gondoskodnak, és a gyerekek sem maradnak élmények nélkül, ugyanis a családi nap számos izgalmat rejt számukra – fogalmazott. Kifejtette: május 9-én és 10-én a Ludovika Szabadegyetem programsorozaté a főszerep, az időszerű és valamilyen formában mindannyiunkat érintő tematikájú előadások, kerekasztal-beszélgetések és viták során hazai és nemzetközi szakemberek fejtik ki gondolataikat.
– Júliustól hazánk második alkalommal tölti be az Európai Unió Tanácsának soros elnöki tisztségét. Magyarország egy korábbi rendkívül sikeres elnöki ciklus után már tapasztalattal vág neki a feladatnak, ugyanakkor lényegesen bonyolultabb viszonyok közepette. Adott volt tehát, hogy a Ludovika Fesztivál szabadegyetemi programjának tematikáját idén a hazai soros EU-elnökség fókuszpontjai határozzák meg.
A témák között hangsúlyos szerepet kap a bővítéspolitika, a versenyképesség erősítése, a demográfiai kihívások, a védelempolitika, valamint az illegális migráció következményei
– tette hozzá. Mint fogalmazott: a 2024-es elnökségre való felkészülésről, a várható kihívásokról és lehetőségekről, a magyar szempontból legfontosabb szakpolitikai kérdésekről több mint ötven előadás és panelbeszélgetés során közel száz nemzetközi és hazai előadó fejti ki véleményét.