Indul a Momentum elnöki tisztségéért Tompos Márton, a párt alelnöke és parlamenti frakcióvezető-helyettese, amit a politikus a közösségi oldalán jelentett be. Mint Tompos fogalmazott, nyolc év momentumozás, XYZ vlog, szóvivőség, előválasztási jelöltség, korrupcióvadász munkacsoport, országgyűlési képviselőség, majd végül alelnökség és rengeteg kedves személyes megkeresés után megpályázza az elnöki tisztséget.
A jelölt kijelentette: nem akarja feltalálni a spanyolviaszt. A lengyel szövetségpolitikát venné mintaként, eszerint
a teljes összeborulás hiteltelen, ha egymással acsarkodó szereplők alkotják, de a hiteles szereplőkkel elengedhetetlen a koordináció, őket pedig meg fogja keresni egy együttműködési ajánlattal.
Arról is értekezett, hogy „szolgáltatópártot” fognak építeni. Elege van abból, hogy egyesek arról beszélnek, milyen intézkedéseket hoznak majd kormányra kerülés esetén, de nem tesznek ezért semmit. A hasonló cipőben járó török ellenzéknek szerinte bejött a szolgáltatópárt építése, ezért nekik is meg kell próbálni. Nem felejtette el megjegyezni azt sem, hogy Magyarország rég nem demokrácia.
Tompos Márton kifejtette: tanulnak a hibáikból és a sikereikből, de nem tudni, mi az oka annak, hogy az önkormányzati választásokon egyes helyeken nyert a baloldali ellenzék, máshol pedig nem tudták leváltani a kormánypártokat. Megígérte, hogy meg fogják érteni a folyamatok okait, és leváltják a rendszert. – Szükség van itthon egy liberális pártra, szükség van egy erős Momentumra, és le kell váltani a NER-t. Ezek azonban csak eszközök, a cél egy békés és nyugodt Magyarország – fogalmazott, egy olyan képet a bejegyzés alá téve, amin az olvasható angolul, hogy: „b*ssza meg a NER.”
A Momentum mint önbeteljesítő jóslat
Mint Zila János, az Alapjogokért Központ elemzője a Magyar Nemzetnek korábban elmondta: a párt önkormányzati és európai parlamenti választáson elért eredményei azt mutatják, hogy esetükben egy csereszabatos pártról van szó csereszabatos politikusokkal. – A szervezet kezdeti fellángolását a destrukció táplálta. 2017-ben, a budapesti olimpia megfúrását célzó kampány során rövid ideig meg tudták mozgatni az ellenzéki szavazók egy részét azzal, hogy keresztbe tettek a kormányoldalnak, ezt a jellemvonásukat az elmúlt öt évben a brüsszeli aknamunkával mélyítették el.