„Remélem, hogy a kormánnyal új alapokra tudjuk helyezni az együttműködésünket ebben a kérdésben” – mondta a budapesti lakhatási válságról a Magyar Nemzet kérdésére Karácsony Gergely. A kialakult helyzettel kapcsolatban a legtöbb balliberális politikus nem tartja felelősnek az előző városvezetést, és a kormányra mutogatnak.
A Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője szerint egy új lakhatási modellt kell kidolgozni, ami lehetővé teszi, hogy megfizethető lakhatás legyen. Vitézy Dávid egyetért továbbá azzal, hogy szabályozni kell az Airbnb-t.
„Az elmúlt öt évben is Karácsony Gergelynek hívták a főpolgármestert, az ő idejében alakult ki egy nagyon komoly lakhatási válság, amit az előző fővárosi önkormányzat semmilyen módon nem kezelt” – erről Szentkirályi Alexandra beszélt. A Fidesz–KDNP fővárosi frakcióvezetője beszámolt arról is, hogy a héten tárgyalt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszterrel, és azt kérte tőle, hogy a kormány fontolja meg azt, hogy a Fudan Egyetemnek kinézett terület helyén, állami segítséggel egy nagy méretű kollégium építése történjen. Szentkirályi szerint igenis lehet eredményeket elérni, de nem úgy, ahogy Karácsony Gergelyék próbálják.
Szentkirályi Alexandra arról is beszélt, hogy mivel ismét nem sikerült főpolgármester-helyettest választani, a fővárosi önkormányzat nem működik törvényesen. Meglátása szerint a liberális szivárványkoalíció osztogatja a pozíciókat, és amíg ezzel vannak elfoglalva, addig látszik, hogy a város működtetésére nincsen energia.
Vitézy Dávid pedig azt mondta, hogy az elmúlt egy hónapban még nem kereste Karácsony Gergely, így nem kérte még fel főpolgármester-helyettesnek. Ő maga is a főváros törvénytelen működésére hívta fel a figyelmet. Hozzátette azt is, hogy várhatóan innentől kezdve a főispán kezébe kerül majd az ügy.
„Lépésről lépésre” – ezt Karácsony Gergely válaszolta arra a kérdésre, hogy így, hogy nincsen helyettese, hogyan képzeli el a továbbiakban a munkát. Azt azonban sejtelmesen cáfolta, hogy belépett volna a Tisza Pártba.
Mint emlékezetes, Gerzsenyi Gabriella a Tisza Párt EP-képviselőjeként ötmilliós fizetés mellett a közösségi oldalán panaszkodott derékfájásra, sőt hát-, nyak- és vállfájásra is, mert kényelmetlenek az Európai Parlamentben a székek. Barna Judit Annamária, a Tisza fővárosi képviselője azonban megnyugtatta a Magyar Nemzet stábját, hogy a Városházán kényelmesek a székek és neki nem fáj semmije. Tüttő Kata szocialista politikus szintén megerősítette, hogy a fővárosban kényelmesek a székek, de azt is hozzátette, hogy ő sportos életmódot folytat, így neki nem szokott fájni a háta az üléstől.