Kiüresedő belváros, megfizethetetlen lakások és egyre zsúfoltabb peremkerületek, így néz ki most Budapest Karácsony Gergelyék első ciklusa után – hangzott a Hír TV Célpont című műsorában.
Mára világos: a fővárosban lakhatási válság van és miután Karácsonyék semmit nem tettek, a kormány közbelép.
Ahogy a Magyar Nemzet beszámolt róla, a fővárosi Fidesz–KDNP frakcióvezetője totális kudarcnak nevezte Karácsony Gergely ügynökségét, majd javaslatot tett.
– Azt javasoljuk, hogy ennek érdekében a kormány és a főváros közösen kezdeményezze a lakhatási célú operatív programok felülvizsgálatát és új terv keretében, a pénzt fordítsuk kollégiumi férőhelyek bővítésére és megfizethető szolgálati lakások kialakítására – fogalmazott Szentkirályi Alexandra.
Szentkirályi szerint Karácsonyék ügynöksége nem képes megoldani a lakhatási válságot, cserébe viszont minden egyes nap csak viszi a pénzt a kasszából: – A 140 ezer budapesti bérelt lakásból, fél év alatt, mindössze két tucatot sikerült bevonni a programba. Ez az eredmény gyakorlatilag a nullával egyenértékű. Ezért javasoljuk, hogy a pénzégető lakásügynökség helyett, a lakhatási célú fejlesztésekre tervezett közel húszmilliárd forintos uniós forrást inkább fordítsuk hasznos fejlesztésekre.
Ezt a pénzt irányítsuk át olyan lakhatási program finanszírozására, ami érzékelhető módon képes enyhíteni a lakhatási válságot
– mondta a fővárosi Fidesz–KDNP frakcióvezetője
Elszálltak az árak
Ma Budapesten egy közepes méretű albérlet ára 200-250 ezer forint között mozog és jellemzően ehhez adódik még hozzá a rezsi és a közös költség, amely társasházanként eltérő lehet, de jellemzően 20 és 40 ezer forint között mozog, miközben egyes kerületekben négyzetméterenként már 1,2-1,4 millió forintot is elkérhetnek egy eladó ingatlanért – hangzott el a Célpont adásában.
A fővárosi lakhatási válság nyilván nem az elmúlt öt évben alakult ki de a helyzet tovább romlott annak hatására, hogy bár Karácsonyék felismerték a problémát, érdemben azonban mégsem tettek semmit. A kormány célja pedig az lenne, hogy a fővárosban élő fiatalok is minél előbb saját ingatlanhoz jussanak és ne az önálló otthon hiánya legyen a családalapítás akadálya.
A Célpont teljes adása a cikk végén, illetve ide kattintva tekinthető meg.