Kiderült, miről tárgyaltak a fővárosi frakcióvezetők

Két nappal a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülése előtt hívta egyeztetésre a frakcióvezetőket Karácsony Gergely főpolgármester.

2024. 10. 02. 14:58
20240826__MI_226
20240926  Szentkirályi Alexandra 
Budapest 
Fotó: Mirkó István  Magyar Nemzet
Fotó: Mirkó István
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A háttérben a szivárványkoalíció tagjai már hetek óta egyeztettek arról, hogyan osszák fel egymás közt a pozíciókat és a fővárosi cégeket” – írta közösségi oldalán Szentkirályi Alexandra. 

A Fidesz–KDNP fővárosi frakcióvezetője hozzátette, 

a budapestiek mindennapi életét érintő ügyekről és kérdésekről ezen az egyeztetésen sem esett szó. Bizottságok száma, bizottsági helyek, elnöki és alelnöki pozíciók leosztása, a hivatal működési szabályai. Ez volt a téma.

Szentkirályi a csalódottságának adott hangot arra vonatkozótan, hogy a budapestiek mindennapjait érintő ügyek helyett kizárólag a fővárosi pozíciók elosztásáról szólt az egyeztetés.

Itt lenne az ideje, hogy a fővárosi közélet végre a budapesti emberekről szóljon. Mi ezért fogunk dolgozni!

– írta a politikus. 

Amint arról már korábban is beszámoltunk, a rend és a biztonság, a hajléktalanság, valamint a városi tisztaság terén is javaslatcsomaggal készül a Fidesz–KDNP frakciója az új Fővárosi Közgyűlés következő, pénteki ülésére. A kormánypártok frakcióvezetője a közösségi oldalán kifejtette,

 2018-ban több mint 22 500 óra, 2019-ben mintegy 37 ezer óra közös járőrszolgálatot teljesített a Fővárosi Rendészeti Igazgatóság (FÖRI) és a BRFK, ezt Karácsonyék 2022 órára – azaz majdnem a huszadára csökkentették.

 „Ennek biztonságunkra, a város rendezettségére gyakorolt hatását mindannyian érezhetjük, ezért azt javasoljuk, hogy a fővárosi rendészek és a rendőrség közös járőrözését növeljék a korábbi szintre, sőt a kiemelt pontokon teremtsék meg a 24 órás jelenlét lehetőségét” – fogalmazott Szentkirályi Alexandra, felvetve, hogy vizsgálják meg, milyen jogkörökre és személyi állomány fejlesztésre van szükség, hogy Budapest utcái – különös tekintettel az aluljárókra – rendezettebbek és biztonságosabbak lehessenek.

A Fidesz–KDNP második javaslata a főváros egyik legnagyobb problémáját érinti, a hajléktalanság ügyét. „Karácsony helyettese egy interjúban szólta el magát, miszerint a fővárosi önkormányzatnak fogalma sincs, hány ember él hajléktalanságban Budapesten, miközben a probléma akkorára nőtt, hogy mára nincs olyan kerülete a fővárosnak, ahol ne lenne bárki számára érzékelhető” – hangsúlyozta a politikus, aki azt javasolja, hogy haladéktalanul mérjék fel a hajléktalanságban élő emberek helyzetét. 

Vegyék számba, hány hajléktalan él az utcán, és a főváros készítsen sürgős intézkedési tervet az ellátórendszer megerősítésére. Vonja be a témában érintett civil és segítő szervezeteket, egyházakat, hajléktalanszállókat és nappali melegedőket, hogy vissza tudjuk szorítani a közterületet életvitelszerűen használók számát

– emelte ki.

A kormánypárti frakció harmadik javaslata a város tisztaságáról és a városképről szól. Kezdeményezik, hogy Karácsony Gergely szereltesse vissza mind a háromezer kukát, amit négy éve távolítottak el. 

„Láthatóan

 a budapestiek magukra vannak hagyva, miközben a szivárványkoalíció mindennapjai munka helyett háttéralkukról és pozícióharcokról szólnak. 

Ránk viszont számíthatnak a budapestiek. Mi azért dolgozunk, hogy Budapest a benne élőkről, rólunk és a közös dolgainkról szóljon” – emelte ki Szentkirályi Alexandra.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.