Bejárta a közösségi média platformjait a történet, hogy frissen vásárolt, kecskgidájával zavarták le a vonatról Zádori Sára Annát – olvasható a sonline.hu-n. Mint a kecske gazdája nyilatkozta, egy nagyon kedves fiatalembertől vette meg a hosszú szőrű, fekete kiskecskéjét egy Keszthely melletti településen. Ezután felszállak a vonatra, mégpedig úgy, hogy vett a kecskének is kutyajegyet. Kis motorvonat volt, amivel az utazásukat kezdték, talán ha tizentöten ültek rajta. Mindenki nagyon kedvesen fogadta, akadt olyan is, aki még sosem látott kecskét.
– Sajnos mikor a kalauz odaért, rögtön felszólított, hogy hagyjam el a vonatot. Hivatkoztam a menetjegyre, de semmilyen érv nem használt, a következő állomáson le kellett szállnunk
– panaszolta a haszonállat gazdája.
Sára a következő vonatra már meg sem próbálhatta a felszállást, azonnal elutasították, hiába érvelt, hogy kisebb, mint egy átlagos kutya, hiszen talán tíz kiló a súlya és hatvan centiméter a hossza. Ezért tovább kellett várakozniuk, de közben rájuk esteledett. Egy nagyon kedves család fogadta be őket éjszakára, és Sára onnan próbált fuvart szerezni magának és kisállatának. Másnap aztán egy közösségi fuvarszervező segítségével, egy kamionos vitte tovább Sáráékat Budapestig, ahonnan Solymárra kellett hazamennie. Mint a Solymáriak közössége nevű Facebook-csoportból kiderült, a Hűvösvölgybe tartó villamoson már nem volt gond a jószág utaztatásával, mivel a vezetőnek nagyon tetszett a kecske, és Sára beszámolója szerint a Hűvösvölgyből Solymárra közlekedő 264-es busz sofőrje is gond nélkül felengedte a kis állatot a középső ajtón.
– Évek óta tartok kecskéket otthon, de mindig is vágyam volt egy hosszú szőrű fekete példány – mondta Sára. – Azért döntöttem az út mellett, mert ha szállítást kérek, az közel hatvanezer forint lett volna. Arra nem számítottam, hogy ilyen kalamajkába keveredünk – tette hozzá.
Zádori Sára Anna egyébként még nem adott nevet kecskéjének. Egy barátja a Samu nevet javasolta, de ő mégis hajlik arra, hogy arról a motorvonatról nevezi majd el, amelyik nem vitte el. Az eset kapcsán a Sonline megkérdezte a MÁV-ot is, ahonnan cikkük megjelenéséig nem válaszoltak.
Frissítés! Reagált a MÁV: Kollégáink nincsenek könnyű helyzetben
– Míg ebben az esetben az utasok megértően és barátságosan viszonyultak a szokatlan útitárshoz, más esetekben, amikor valaki – az előírásoktól eltérő módon – igyekezett állatot szállítani egy-egy járművünkön, gyakran azért érte bírálat a munkatársainkat, mert nem elég gyorsan vagy erélyesen intézkedtek az állatot szabálytalanul szállító gazdával szemben. Kollégáink tehát emberileg sosincsenek könnyű helyzetben az ilyen és ehhez hasonló ritka esetekben, de a szabályok világosan fogalmaznak utasnak és jegyvizsgálónak egyaránt. Élő állatot csak zárt szállítóeszközben (kosár, ketrec, láda) lehet szállíthatni, feltéve, ha az biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadul ki. Kollégánknak tehát nem volt mérlegelési lehetősége, így helyesen járt el, amikor a kecskét szállító utast leszállíttatta – írta lapunkhoz eljuttatott közleményében a MÁV cikkünk megjelenése után.