Magázódik, tegeződik, keveri a magyart az idegen nyelvvel – ezekre figyeljen, mert könnyen lehet, hogy csalók akarják megkörnyékezni!

A rendőrség nem küld fenyegető, sürgető hangvételű leveleket, ha ilyet kap, kezdjen erősen gyanakodni!

2024. 10. 04. 11:37
Fotó: Police
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Időről időre felbukkannak a rendőrség nevében küldött hamis e-mailek, SMS-ek. A rendőrség összeszedte, miből ismerhetjük fel, hogy csaló levélről van szó:

  • A rendőrség nem küld fenyegető, sürgető hangvételű leveleket.
  • A levél szövegét nem helyesen írták – idegen nyelvű és magyar kifejezések keverése, magázódó és tegeződő forma váltakozása egy szövegen belül.
  • A feladó jól csengő, de valójában nem létező szervezetekre hivatkozik, például: Országos Rendőrség.
  • A feladó valós, a rendőrség honlapján nyilvánosan is fellelhető személyek nevében írja alá a levelet, de a beosztás már gyakran téves.
  • A rendőrség nem kommunikál Gmail, Hotmail levelezőrendszeren keresztül, hanem Ügyfélkapun, Ügyfélkapu+, Digitális Állampolgárság Programon, Hivatali Kapun, Cégkapun vagy hivatalos e-mail címről, illetve postai úton küld leveleket.  

Ha kétségük támad a küldemény hitelességével kapcsolatban, a „küldő szervezettel” a kapcsolatot ne a levélben található, hanem a rendőrség hivatalos weboldalán olvasható elérhetőségeken keresztül vegyék fel!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.