Lendületét és értelmét is elvesztette Magyar Péter tüntetésturizmusa, amit már saját támogatói is éreznek, hiszen minden várakozást alulmúlt a Tisza Párt szombati demonstrációján megjelentek létszáma – mutatott rá lapunknak adott interjújában a Nézőpont Intézet politikai elemzési igazgatója.
Boros Bánk Levente szerint hibásan gondolja azt a Tisza Párt elnöke, hogy pusztán azért, mert néhány alkalommal ellenzéki viszonylatban értelmezhető mennyiségű embert tudott korábban az utcára szólítani, folyamatos tüntetésekre vevők lennének akár a legkormányellenesebb attitűddel rendelkezők is.
„A politikai esemény formája így már eleve kudarcra ítélte a szombati tüntetést”
– vélekedett.
Az igazgató szerint tartalmi értelemben sem kaptak sokat a demonstrációra kilátogatók, hiszen maga Magyar Péter, de a többi felszólaló sem jelent meg új mondanivalóval, a korábban már unalomig ismételt sablonokat mantrázták ezúttal is, ezeket viszont már minden ellenzéki álmából felkeltve, szellemi erőlködés nélkül is bármikor felmondja.
Már a helyszínválasztásból is hiányzott a fantázia
Mint fogalmazott,
a helyszínválasztás pedig szintén nélkülözött minden innovációt, ellenzéki politikusok egy csoportja már egyszer beköltözős valóságshow-helyszínné alakította a közmédia székházát, de ahogy az a politikai akció is nevetség tárgyává vált, úgy Magyar Péternek sem sikerült új színt vinni az MTVA gyalázásába.
Boros Bánk Levente kifejtette: feltételezhetően a Tisza Pártban az a vélekedés alakult ki, hogy az egyszer már aktivizált tömeget folyamatosan mozgásban kell (és lehet) tartani, ami egyrészt érzelmileg a párthoz csatolja őket és akár a szervezetépítés alapja is lehet, de szemmel láthatóan a „tömeg” minderre nem vevő, ahogy a piramisjátékra emlékeztető kártyarendszerük is kudarcba fulladt.
„Összességében egy öncélú, mind formailag, mind pedig tartalmilag üres eseményt hoztak össze szombaton”
– mutatott rá.
Az igazgató hozzátette: a rendezvény fent felsorolt hiányosságain és az ebből fakadó sikertelenségén túl Magyar Péter számára az is intő jel lehet, hogy már az ő személye sem vonzó annyira a kormányellenes szavazóknak, hogy tömegesen vonuljanak az utcára egyetlen szavára.