Veszélybe került a schengeni térség, búcsút mondhatunk a szabad határátlépésnek?

Az elhibázott európai migrációs politika vezetett ide.

2024. 10. 22. 8:26
Röszke, 2024. április 17.
A röszkei közúti határátkelõhely 2024. április 17-én. A határátkelõhelyen ezen a napon Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára és Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági fõtanácsadója az illegális migrációról tartott sajtótájékoztatót.
MTI/Szigetváry Zsolt
a röszkei határátkelő Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Az, hogy számos európai uniós ország – így a többi között Németország, Dánia, Csehország, Ausztria, Szlovénia, Olaszország – döntött a közelmúltban arról, hogy visszaállítja a határellenőrzést a migrációs nyomás miatt, alapjaiban fenyegetik a schengeni rendszert – hangsúlyozta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója. Bakondi György a TV2 kedd reggeli adásában arról beszélt, az Európai Unió egyik legfontosabb vívmánya, hogy a személyek, áruk a belső határokon át szabadon áramolhatnak, az ellenőrzések visszaállítása ugyanakkor sok órás várakozást, a szállított áruk késve történő szállítását eredményezhetik, azaz 

a személyek és áruk szabad mozgása, tehát az Európai Unió egyik legfontosabb politikai, gazdasági és társadalmi vívmánya kerülhet veszélybe a végiggondolatlan EU-s migrációs politika miatt. 

– Mindezeket az intézkedéseket az egyes tagállamok azért vezették be, mert az EU elhibázott migrációs politikát folytatott az elmúlt évtizedben, továbbá a külső határok védelme – Magyarország esetét leszámítva – sok helyütt nem is garantált, vagy nehezen kivitelezhető – mondta Bakondi György a déli országokra utalva.

Mint fogalmazott, 

azt a kipróbált magyar gyakorlatot, miszerint a migránsokat állítsuk meg a belépés előtt, nem tették magukévá a nyugat-európai országok, így egy még súlyosabb válsághelyzet alakult ki Európa számos országában. 

– Terrorcselekményeket, a közbiztonsági helyzet romlását, nők elleni erőszakos cselekményeket, antiszemitizmust, a szociális ellátórendszer igazságtalanságát okozta a rossz politika. Mindezek politikai tényezővé váltak sok országban, ezért nemzetállami szinten kezdtek megoldásokat keresni. Ennek viszont az a következménye, hogy a visszaállított határellenőrzések miatt a schengeni térség mint intézmény került veszélybe – hangsúlyozta a politikus, kitérve arra, hogy 

noha egyes kormányok, érzékelve azt, hogy a lakosság türelmetlen, és nem viseli el a migrációs problémákat, intézkedéseket vezet be, a baloldal minden eszközt megragad annak érdekében, hogy továbbra is erőltesse a Soros-tervnek a végrehajtását.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.