Így fogják kivégezni a Nemzetközi Űrállomást

Egyenesen a Föld felé fog száguldani.

2024. 11. 11. 18:15
Rácsatlakozott a Cygnus teherűrhajó a Nemzetközi Űrállomásra.
Forrás: Facebook
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sok ideje már annak, hogy a Nemzetközi Űrállomás (ISS) jelen van Földünk körül.  A kor meg is látszódik rajta, viszonylag sok probléma van vele, többek között emiatt is 2030-ra tervezik a leselejtezését.

A NASA több tervvel is előállt már az ISS leselejtezésére. A legfrissebb tervek azt mutatják, hogy ehhez a SpaceX Dragon űrhajójának egy, a jelenleg használt Dragonnál nagyobb eszköze csatlakozhat majd az ISS-hez, hogy letérítse azt a pályájáról, hogy aztán az űrállomás beléphessen a Föld légkörébe, ahol majd elég – ami nem, az a Csendes-óceán egy kijelölt pontján fog a vízbe csapódni – írja a Space.com. A kisebbik Dragont tesztelték már, hozzácsatlakoztatták az állomáshoz és bekapcsolt hajtóművel emelték az ISS pályamagasságát. Az így gyűjtött tapasztalatokat felhasználják majd a nagyobb, kimondottan erre a célra szánt Dragon fejlesztésében.

Ez az űrkapszula azonban, szemben az emberes és teherváltozatokkal, nem fogja túlélni a légkörbe belépést: az ISS-szel együtt semmisül majd meg a légkörben. Ráadásul a SpaceX csak a fejlesztésében vesz majd részt: amint elkészült, a NASA átveszi a cégtől, és onnantól az amerikai űrügynökség fogja üzemelteni.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Facebook) 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.