Szobrot állítanak Csurka Istvánnak december 7-én, szombaton Lakiteleken a Hungarikum Ligetben, a Kölcsey-ház előtti nemzeti pantheonban. Az író, politikus emlékére egy róla mintázott bronz mellszobrot lelepleznek le, melyet Lantos Györgyi szobrászművész készített.
A szoboravatón beszédet mond Bíró Zoltán irodalomtörténész, a Magyar Demokrata Fórum alapító elnöke, Schmidt Mária történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója és Szatmáry Kristóf országgyűlési képviselő, a Stefanidák Magyar Közössége a Nemzetért Alapítvány alapítója – olvasható a Lakitelek Népfőiskola honlapján.
Csurka István születésének 90. évfordulója alkalmából a Terror Háza Múzeumban szerdán konferenciát is tartottak, melyen Schmidt Mária úgy fogalmazott:
érdemes Csurka Istvánnak az újraértékelését elvégezni, mivel személye a rendszerváltoztatás után egy példátlan karaktergyilkosság középpontjába került.
A Terror Háza Múzeum, valamint a XX. Század Intézet főigazgatója szerint hallgatás övezi Csurka István személyét, azonban a rendszerváltoztatásról nem lehet úgy beszélni, hogy őt ne említsük meg.
Ugyan ezen a konferencián egy kerekasztal-beszélgetésen Kovács Dávid történész, egyetemi docens úgy fogalmazott, hogy nem lehet elválasztani az írót és a politikust egymástól; Csurka Istvánt egy nemzeti prófétának tartja, akinek az irodalom egy eszköz volt, hogy ezt a küldetését megvalósítsa.
Dörner György, az Újszínház igazgatója ugyanitt elmondta, hogy elsősorban barátként tekint Csurkára, amit többen megtagadtak a rendszerváltoztatás után.
Szerinte híján vagyunk az olyan zseniknek, mint amilyen Csurka volt.