Kétségbeesés lett úrrá Jakab Péteren, miután remélt kormányváltó szövetségese, Magyar Péter – állítása szerint – azt mondta felvidéki látogatásán, hogy a Tisza Párt nem venné el a határon túli magyarok szavazati jogát. Amellett, hogy Jakab szavai nem teljesen fedik a valóságot,
a Nép Pártján azonnal versenyfutásba kezdett a DK-val, ki gyűlöli jobban a határon túl élő magyarokat.
Ugyanis Magyar Péter nem jelentette ki, hogy meghagyná a szavazati jogot, annyit mondott, hogy támogatná, hogy Szlovákiában is lehetőség legyen a magyar állampolgárság felvételére, az országban ez ugyanis a mai napig nem engedélyezett.
Azt is mondta Magyar Péter, hogy pártja nem venne el már megszerzett jogokat, támogatásokat. Valószínűleg ez verte ki a biztosítékot a Jobbik bukott elnökénél, aki azonnal felhördült a közösségi médiában, leszögezve, pártja elutasítja a Tisza Párt határon túli politikáját.
Jakab kifakadását gyorsan meglovagolta a DK és Gyurcsány Ferenc is, akiről 2004 decembere óta biztosan tudjuk, hogy a határon túliak ellen van. A DK elnöke – nem sokkal azután, hogy Jakab a Facebookon üzent Magyarnak, ne támogasson külhoni magyarokat –, előbb egy videóban beszélt arról, mennyire ellenzik a kettős állampolgárok szavazati jogát, pár órával később pedig tömören annyit írt közösségi oldalán:
Ne szavazhasson, aki soha nem élt itt.
Gyorsan beszállt a versenybe Vadai Ágnes is, aki azt írta „Igazságtalannak tartom, hogy az is szavazhasson választáson, aki nem él vagy nem élt Magyarországon!”
Míg a DK feltehetően azért szállt bele a gyűlölködési versenybe, hogy ezzel is jobboldalra pozicionálja Magyar Pétert, Jakab Péterről köztudott, hogy bárkivel hajlandó lenne együttműködni, hátha mérhetetlen népszerűségű pártja felkerülhet a térképre.
A Nép Pártján elnöke, akinek jobbikos karrierje pont azért ért véget, mert a legutóbbi országgyűlési választások előtt még Jobbik-elnökként a DK vezette baloldallal fogott össze, egy éve próbál támogatókat találni kormánybuktató ötletével, mindeddig hiába. Mostanában a Tisza Párt elnökének ajánlgatta magát, hátha új szövetségesre lel. Legutóbb például azt kérte Magyartól, „biztosítsa a társadalmi, utcai nyomásgyakorlást egészen addig, amíg a Tisztelt Ház meg nem hajol a népakarat előtt, s meg nem szavazza önmaga feloszlását”. Vagyis tüntetésre, rendbontásra, blokádra, általános engedetlenségre buzdított Jakab, aminek egyébként lehetne büntetőjogi következménye.
Pár napja pedig
Jakab Péter már a DK és a Momentum felé nyitott, amikor Fekete-Győr András és Varju László elítélése kapcsán arról értekezett, milyen büszke rá, hogy közéjük tartozik, mert ez azt jelenti, nem cserélt oldalt.
Borítókép: Jakab Péter, a Jobbik volt elnöke (Fotó: Ripost/Máté Krisztián)